Dovolená v jižních Čechách pro dva

Jižní Čechy mají co nabídnout každému návštěvníkovi! Překrásná krajina s mnoha kulturními památkami, starobylá města i pestré možnosti volnočasového vyžití dělají z jižních Čech ideální destinaci pro dovolenou ve dvou.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“V Hotelu Kilián jsem byl už několikrát a musím zmínit hlavně paní majitelku, která nám vždy ochotně poradila, kam na výlety po okolí. Díky ní na nás také vždy čekala báječná snídaně i večeře a někdy i večerní hudební program v podání jejího manžela. Pobyt určitě doporučuji, rád se tam vracím.”

Martin Dittert
Martin Dittert
Obchodní tým


Ať už se chystáte na romantický pobyt, za odpočinkem, turistikou nebo za památkami, v jižních Čechách si užijete perfektní dovolenou. Překrásná jihočeská příroda je plná rybníků, borových lesů i rozsáhlých rašelinišť, které můžete objevovat při výletech po stovkách kilometrů turistických tras. Milovníky historie a architektury zase ohromí množství hradů, pohádkových zámků a se středověkými památkami. V jižních Čechách dokonce dvě památky UNESCO – hrad a zámek v Českém Krumlově a unikátní vesničku Holašovice se stavbami ve stylu selského baroka. Na své si přijdou i sportovní nadšenci, kteří mohou vybírat z bohaté nabídky aktivit od jara do zimy.

Kam na pobyt v jižních Čechách pro dva?

Pokud toužíte po trošce romantiky, vydejte se s partnerem do Českého Krumlova. Tato perla jihočeských měst je plná překrásných uliček a zákoutí. Dominantou města je rozsáhlý hrad a zámek s ikonickou vyhlídkovou věží, ze kterého uvidíte celé malebné město jako na dlani. Kromě toho najdete v České Krumlově také spoustu zajímavých muzeí i skvělých restaurací s jihočeskými specialitami.

Patříte s vaším spolucestovatelem mezi aktivní jedince a nudit se na dovolené nechcete ani vteřinu? Pak je pro vás ideální volbou ubytování v okolí přehrady Lipno. Kolem přehrady vede okružní trasa, kterou si můžete projet na kole nebo na bruslích. Možnosti výletů na rozvětvené síti turistických tras jsou zde velmi bohaté. Vypravte se třeba na Vítkův hrádek – nejvýše položenou zříceninu hradu v Česku.

Ať už jsou vaše představy o ideální dovolené jakékoliv, určitě oceníte, pokud bude součástí hotelu wellness, kde si po dni stráveném objevováním krás jižních Čech parádně odpočinete.