Dovolená v Bohinji

Dovolenou v Bohinji vřele doporučujeme všem aktivním dovolenkářům, milovníkům turistiky, rodinám s dětmi i těm, kdo si chtějí užít relaxaci a klid uprostřed krásné přírody. Největší atraktivitou oblasti je nejpěknější slovinské jezero, Bohinjské jezero, jež je součástí Triglavského národního parku. Vyberte si pobyt v Bohinji, sbalte pohodlnou obuv, plavky a můžete vyrazit na cestu za klenoty Slovinska.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Náš pobyt v Hotelu Jezero **** jsme si dokonale užili. Hotel byl skvělou základnou pro objevování nádherné slovinské přírody, personál byl neskutečně ochotný a služby dostačující. Ačkoli se nejedná o moderní ubytování se zážitkovou gastronomií, hotel má své kouzlo a nabízí poctivý servis a tradiční chutnou a bohatou kuchyni. Jeho největší výhodou je rozhodně poloha přímo u jednoho z nejkrásnějších slovinských jezer. Rádi na toto místo vzpomínáme a už teď se těšíme na další návštěvu.”

Dita Martinková
Dita Martinková
Marketingový tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Horská víska Bohinj je pomyslnou vstupní bránou do Triglavského národního parku, majestátních Julských Alp a k Bohinjskému jezeru, Díky své poloze je také skvělou zastávkou na cestě do Chorvatska. Avšak pokud chcete objevit všechny poklady nejkrásnějšího kusu Slovinska, ubytujte se tu aspoň na pár dní. S výběrem pobytu vám rádi pomůžeme.

Objevte to nejkrásnější ze slovinské přírody

Dominantou Bohinje je krajina a nádherné scenérie všude kolem. Oblast okolo Bohinjského jezera je totiž tou nejkrásnější v celém Slovinsku. Strmé hory, průzračná voda a voňavé lesy vytváří pohádkovou atmosféru. Netknutá krajina vybízí k vysokohorským, ale i méně náročným túrám k atraktivním turistickým cílům.

  • Triglavský národní park se rozléhá na severozápadě země v Julských Alpách, podél hranic s Itálií a Rakouskem. Jeho hory mají dobře propracovanou a značenou síť tras, na své si přijdou opravu zkušení horolezci, ale i ti, kdo dávají přednost méně náročným procházkám.

  • V srdci parku leží ledovcové jezero Bohinj – v létě láká na vodní sporty, koupání v průzračné vodě i projížďky na loďce, v zimě si zde užijete bruslení a v okolním středisku Vogel, parádní lyžovačku.

  • Park je ale domovem vícero krásných míst, například u Krnského jezera najdete mnoho vodopádu. Největší oblibě se těší vodopády Savica a Peričnik. Tou nejpopulárnější atrakcí je však rokle Bled Vintgar.

  • Pokud patříte mezi milovníky sýra, vydejte se na planinu Poklujka. Uprostřed lesů a pastvit zde stojí tradiční dřevěné salaše, ve kterých můžete ochutnat místní mléko i sýry.

Náš tip: Toužíte po romantickém pobytu ve dvou, nebo chcete vyjet na dovolenou s celou rodinou? V naší nabídce naleznete balíčky, které jsou připravené speciálně pro páry a pro výletníky s dětmi.