Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Jezero Bohinj

Bohinj je největší jezero ve Slovinsku. Turisté se k němu vydávají pro jeho krásu i polohu uprostřed nádherného Triglavského národního parku. Jedná se zároveň o skvělý výchozí bod pro horskou turistiku i místo pro odpočinkovou dovolenou v přírodě.

Bezprostřední blízkost hor a nízká zastavěnost v okolí Bohinjského jezera jsou důvody, proč jej řada turistů upřednostňuje před nedalekým a mnohem více navštěvovaným jezerem Bled. Charakter obou jezer je i přes jejich blízkost poměrně odlišný. Prostředí Bohinjského jezera je ryze horské a řada návštěvníků se odtud vydává na vysokohorské treky, k vodopádům a dalším přírodním krásám v údolí.

Jezero leží v ledovcovém údolí v obklopení impozantních vrcholů Julských Alp. V letních měsících se v Bohinjském jezeře můžete i vykoupat. Teplota vody může v létě vystoupat až k příjemným 22 °C. Díky nezastavěným břehům jezera si najdete místa ke koupání prakticky kdekoli. Je zde také možné provozovat nejrůznější vodní sporty. Kolem jezera se můžete vydat i na pěší výlet. Okružní stezka kolem celého jezera měří 12 km.

Nedaleko od jezera je dolní stanice panoramatické lanovky, která vás vyveze na horu Vogel ( 1 535 m n. m.). Celé jezero a jeho malebné okolí odtud uvidíte jako na dlani.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:  Triglavský národní park ,

Pobyty v okolí

Další pobyty

Tipy na výlet v okolí