Jezero Bohinj

Bohinj je největší jezero ve Slovinsku. Turisté se k němu vydávají pro jeho krásu i polohu uprostřed nádherného Triglavského národního parku. Jedná se zároveň o skvělý výchozí bod pro horskou turistiku i místo pro odpočinkovou dovolenou v přírodě.

Bezprostřední blízkost hor a nízká zastavěnost v okolí Bohinjského jezera jsou důvody, proč jej řada turistů upřednostňuje před nedalekým a mnohem více navštěvovaným jezerem Bled. Charakter obou jezer je i přes jejich blízkost poměrně odlišný. Prostředí Bohinjského jezera je ryze horské a řada návštěvníků se odtud vydává na vysokohorské treky, k vodopádům a dalším přírodním krásám v údolí.

Jezero leží v ledovcovém údolí v obklopení impozantních vrcholů Julských Alp. V letních měsících se v Bohinjském jezeře můžete i vykoupat. Teplota vody může v létě vystoupat až k příjemným 22 °C. Díky nezastavěným břehům jezera si najdete místa ke koupání prakticky kdekoli. Je zde také možné provozovat nejrůznější vodní sporty. Kolem jezera se můžete vydat i na pěší výlet. Okružní stezka kolem celého jezera měří 12 km.

Nedaleko od jezera je dolní stanice panoramatické lanovky, která vás vyveze na horu Vogel ( 1 535 m n. m.). Celé jezero a jeho malebné okolí odtud uvidíte jako na dlani.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Triglavský národní park ,

Pobyty v okolí

Další pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet