Dovolená na Benecku

Sháníte dovolenou, při které si dopřejete pohyb na čerstvém vzduchu? Vydejte se na Benecko do Krkonoš, kde vás obejme nádherná příroda. Tato vysoko položená vesnička je rájem outdoorových aktivit po celý rok. Tak kam to bude?

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Ubytujte se na Benecku a užijte si dovolenou v obklopení krásné přírody. Tato malá obec zůstává někdy ve stínu zvučných horských středisek jako je Špindlerův mlýn nebo Harrachov, nenabízí přitom o nic méně aktivního vyžití. Jedno je jisté, nudit se tu určitě nebudete.

Vydejte se na Benecko poznat krásy Krkonoš

Benecko se rozkládá v západních Krkonoších v nadmořské výšce 800 metrů. Právě poloha vysoko v horách pomohla Benecku k titulu vzdušných lázní. Máte tak jedinečnou příležitost odpočinout si od znečištěného městského ovzduší a konečně se nadechnout opravdu čerstvého a kvalitního vzduchu. Tématicky si tu s dětmi můžete projít Lufťákovu stezku s úkoly.

Benecko je ideálním výchozím bodem do nejvyšších českých hor. V okolí navíc vyčkává hned několik výletních cílů, jako je rozhledna Žalý, Kotelská vyhlídka nebo zřícenina hradu Štěpanice u Horních Štěpanic. V létě se vydáte na procházky, užijete si zábavu na lesní inline stezce nebo na horských kárách.

Zimní sporty ke Krkonoším neodmyslitelně patří a Benecko není výjimkou. V místním skiareálu Benecko se zabaví především rodiny s dětmi, které otestují svahy pro začátečníky a mírně pokročilé. V moderním středisku nechybí ani snowpark, slalom a 2 dětské lyžařské parky. V okolí skiareálu se po zasněžené krajině rozbíhá 14 kilometrů běžkařských tratí vhodných jak pro klasiku, tak bruslení.

Pobyt v horách se neobejde bez pořádné stravy, která vám zajistí dostatek energie pro zábavu na kopcích. Vybírejte proto z pobytů s polopenzí nebo alespoň snídaní, ať váš den začne se vší parádou. Pro ještě větší pohodlí sáhněte po pobytu s wellness, a po návratu z výletů si odpočiňte v sauně nebo ve vířivce.