Pobyt s návštěvou vánočních trhů

Ve vzduchu je cítit vůně vánočních dobrot, svařáku a je slyšet koledy. Vánoční trhy jsou skvělým místem k nasátí té pravé atmosféry Vánoc a nakoupení dárečků pro vaše blízké. Přijďte rozsvítit stromeček spolu s Mikulášem a Vánoce mohou začít.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Lokalita hotelu je báječná – pobyt v blízkosti zvířat i přírody byl zkrátka fantastický. V hotelu je klidná atmosféra, která se skvěle hodí k jeho okolí. Zaměstnanci byli velmi milí a usměvaví. V hotelové restauraci jsme si pochutnali na lahodných jídlech (nechybí ani nabídka pro děti). Lázně i zastávka vyhlídkového vláčku byly vzdáleny doslova pár kroků. Hotel Vadkert Major *** doporučuji jak rodinám s dětmi, tak i párům, které touží po trošce romantiky. Skvělé zážitky tu čekají na každého!”

Zoltan Horvath
Zoltan Horvath
Vedoucí obchodního týmu pro Maďarsko
Ověřeno Travelkingem

“Hotel Kolonáda se nachází přímo v lázeňském centru, a tak je to z něj blízko na atraktivní výletní cíle. Pokoj byl prostorný a vybavený vším pro naše pohodlí. Výběr pokrmů byl na snídaních i večeřích opravdu bohatý a zahrnoval i netradiční speciality. Celkově jsme si na polopenzi velmi pochutnali. Hotel má vlastní wellness centrum s bazénem, vířivkou a saunou, kde jsme si po aktivně stráveném dni na výletech krásně odpočinuli. Ať už se na pobyt vydáte v jakémkoliv období, doporučuji pořídit si turistickou kartu Karlovy Vary Region Card. S ní budete mít vstupné na spoustu atrakcí zdarma.”

Nikodem Jacuk
Nikodem Jacuk
Obchodní tým


Když vstoupíte na vánoční trhy, které vás lákají vánoční hudbou už z dáli, okamžitě vás obklopí vůně skořice, hřejivého punče a směsi vánočních koření. Vánoční trhy jsou jednou z nejpůvabnějších tradic, které do měst i do vás vnáší tu pravou vánoční atmosféru. Tyto trhy jsou nádhernou symbiózou světla, zvuků a vůní, kde můžete prozkoumat tradiční řemesla, ochutnat lahodné pokrmy a horké nápoje a najít unikátní dárky pro své blízké.

Kam za punčem a svařákem?

V Česku najdete plno měst, kde se za své vánoční trhy nemusí pořadatelé vůbec stydět. Praha, Plzeň, Brno, Olomouc jsou samozřejmostí, Český Krumlov, Telč nebo Karlovy Vary rozhodně stojí za návštěvu taky.

Pokud chcete na vánoční trhy vycestovat do okolních států, máme pro vás tři tipy:

  • Vídeň: Vídeň je známá svými okouzlujícími vánočními trhy. Návštěva trhů na náměstí Rathausplatz je zvláště populární. Můžete si zde vychutnat tradiční rakouské vánoční jídlo a nápoje.
  • Krakov: Hlavní náměstí v Krakově hostí každoročně krásné vánoční trhy. Můžete si zde prohlédnout různé tradiční polské výrobky a ochutnat polskou kuchyni.
  • Budapešť: Budapešť se v období vánočních trhů promění v kouzelnou atmosféru. Můžete si zde zakoupit tradiční maďarské vánoční dárky a vyzkoušet typická maďarská jídla.

Pokud se rozhodnete vycestovat, hledejte ubytování blízko centra, abyste to k trhům neměli daleko.

Tyto destinace jsou jen některé z mnoha možností, které máte k dispozici. Vždy si před plánováním cesty zkontrolujte aktuální informace a otevírací dobu vánočních trhů, protože se mohou měnit v závislosti na dni a aktuálním počasí.