Dovolená v Norimberku

Přestože je Norimberk kouzelným městem s bohatou kulturou, krásnými památkami, romantickými zákoutími a skvělou gastronomií, na jeho temnou minulost nejde zapomenout. Většina turistů metropoli navštěvuje právě kvůli událostem, které se zde za 2. světové války odehrály. Vyberte si pobyt v Norimberku a poznejte město, ve kterém se psaly dějiny.

Načítám nabídky...


Norimberk je hned po Mnichovu druhým největším městem Bavorska. A ačkoliv se může zdát, že je kvůli své historii ponurým městem, není tomu tak. V zimě láká na nádherné vánoční trhy, v létě na pestrou nabídku festivalů – od pivních až po operní.

Prohlídku města začněte například v historickém centru Altstadt. Nejvíce turistů tu potkáte v zimě během adventu, konají se tu totiž slavné vánoční trhy. Altstadt lemuje několik malebných hrázděných domů, najdete tu také zrekonstruovanou kašnu Schöner Brunnen nebo dominantu města, gotický kostel Frauenkirche. Ze svatostánku hraje kolemjdoucím na cestu zvonkohra, a to denně ve 12 hodin.

Norimberk je plný architektonických skvostů, které si zaslouží vaši pozornost. Navštivte například:

  • Dům Albrechta Dürera, slavného renesančního malíře.
  • Císařský hrad Kaiserburg, který se tyčí na skalnatém útesu za městem.
  • Trh Nürnberger Hauptmarkt, kde si můžete ochutnat regionální dobroty.
  • Ulici Weißgerbergasse s historickými budovami, útulnými kavárnami a suvenýry.
  • Gotický kostel svatého Vavřince, nejvýznamnější kostel v Norimberku.

Výlet do Norimberku si užijí i [rodiny s dětmi], které poznávání města mohou spojit s návštěvou zábavního parku Playmobil Funpark nebo zoologické zahrady s delfináriem.

Norimberk má i svou temnou stránku, tu můžete poznat na jihovýchodě města, ve čtvrti Luitpoldhain. Nacisté tu nechali vybudovat místo pro svá shromáždění, obří halu Kongresshalle. Pokud vás zajímají události minulého století, vydejte se do Dokumentačního centra nacistických stranických shromáždění nebo Muzea Norimberských procesů.

Náš tip: Po dni na nohou není nic lepšího než si pořádně odpočinout ve wellness. Omrkněte naše wellness balíčky a užijte si poznávání krásných míst spolu s prvotřídní relaxací.