Bavorský les - běžkování

Vyznavači severské varianty lyžování si v Bavorsku přijdou na své. Čekají je zde stovky kilometrů ověřených běžeckých tras, které vedou nádhernou přírodou, ale i stadiony, kde trénují mistři. Z místních běžeckých tras si ani nebudete moci vybrat.

Kam se vydat v Bavorsku na běžky?

  • V Bavorském lese zvolte nejznámější trasu Bayerwald - Loipe s délkou 150 km, která je rájem pro běžkaře uvnitř národního parku. Stezka vede jen v jednom směru od severu k jihovýchodu.
  • Ruhpolding je oblíbená běžkařská oblast se sítí stop dlouhou až 60 km, která vás provede lesem a kolem nádherných zamrzlých jezer a rybníků.
  • Berchtesgadensk nabízí úctyhodných 100 km běžeckých stop různých stupňů obtížnosti, takže si sportování na čerstvém vzduchu užijete jako "sváteční běžkař" i jako zkušený sportovec. Běžkování vám zpříjemní úžasný výhled na skály západní stěny masivu Golla.
  • O něco vzdálenější oblast Obertsdorf se vyplatí navštívit pro běžkování po malebných 75 km tras, jejichž část byla dokonce součástí tras FIS nordického lyžovaní MS 2005 - běžkovat zde tedy budete ve stopách mistrů.
  • Lohberg-Scheiben je oblíbeným cílem všech milovníků běžkování ve sportovním areálu - jde totiž o drobný stadion pod Velkým javoru a Bretterschachtenom, který pro nenáročné dráhy a málo návštěvníků vyhledávají také rodiny s dětmi.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: 

Pobyty v okolí

Chaty a chalupy v okolí

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet