Dovolená s dětmi v Německu

Přemýšlíte, kam vzít své ratolesti? U našeho západního souseda na vás čeká spoustu překvapivých přírodních i kulturních divů, které budou bavit malé i velké. Vyrazte na dovolenou s dětmi do Německa a užijte si příjemné chvíle ve společnosti těch, které máte nejraději.

Načítám nabídky...


Německo je zemí mnohých krás. Čeká tu na vás nejen spousta kulturního vyžití, ale také nespočet přírodních klenotů, které stojí za to obhlédnout. Vyrazit sem můžete s celou rodinou na víkend nebo na letní i zimní dovolenou. S dětmi v Německu se určitě nudit nebudete, myslí se tu i na nejmenší, kteří si zde užijí spoustu legrace na dětských hřištích, v aquaparcích, venkovních koupalištích nebo na hradech a zámcích.

S dětmi do Německa za historií a kulturou

Po celém německém území jsou rozsety připomínky historie, které si můžete zajet prohlédnout. Najdete tu místa, ze kterých mrazí, zajímavá muzea, středověké hrady i barokní zámky. Obzvlášť na hradech a zámcích bývá i nápaditý program věnovaný těm nejmenším, proto je objevování starobylé architektury v Německu tou správnou volbou pro rodiny s dětmi.

Historické památky na vás čekají na každém rohu a budete se sem muset několikrát vracet, abyste si stihli prohlédnout byť jen ty nejlepší z nich. Začít můžete v Berlíně, kde se projdete pod Braniborskou bránou, nahlédnete do Říšského sněmu nebo zamíříte k Berlínské zdi. Za návštěvu však stojí i další historická města, jako Norimberk, Kolín nebo Mnichov. Ubytovat se zde můžete s plnou penzí i polopenzí, v nabídce nechybí ani pobyty s dítětem zdarma.

Přírodní divy, které v Německu nemůžete minout

Tak velká země, jakou je Německo, musí ukrývat spoustu přírodních klenotů. A také že ukrývá! Jedno z nejhezčích míst najdete hned u českých hranic, národní park Bavorský les vám nabídne spoustu kilometrů turistických tras i cyklostezek vedoucích skrze vlnitou zalesněnou krajinu. Narazíte tu i na populární stezku korunami stromů nebo zookoutek téměř ve volné přírodě. Jinak je v celém Německu na 16 národních parků, ve kterých se můžete procházet ryzí přírodou. Jsou tak ideální pro dovolenou se psem.

Na letní dovolené s dětmi v Německu vás potěší i množství příležitostí ke koupání. O jezera nemá náš největší soused nouzi. Navštivte třeba slavné Bodamské jezero, nebo jezera Königssee a Obersee v Bavorsku. Chladnější koupání si užijete u Severního moře, kde na vás čekají krásné pláže a výletní letoviska. Nesmíme zapomenout ani na nespočet aquaparků a wellness pobytů, které zabaví celou rodinu.