Víkendový pobyt na horách

Po náročném pracovním týdnu není nic lepšího než uniknout z městského a pracovního shonu do přírody. Užijte si víkend na horách a dobijte si baterky!

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Hotelu Garni Kolštejn jsme si nemohli vynachválit. Personál byl pozorný a vždy nápomocný, pokoj byl krásně upravený a na jídle v restauraci jsme si pochutnali, jako už dávno ne. Uvítali jsme odpočinek v parádním wellness centru s několika druhy saun a příště si určitě dopřejeme i nabízené saunové rituály. Výhodou hotelu je jeho skvělá poloha přímo v centru obce Branná, takže je ideálním výchozím bodem k turistickým trasám v okolí.”

Eva Prcínová
Eva Prcínová
Marketingový tým
Recenze zákazníka

“Prostředí hotelu bylo velmi pěkné a ze služeb jsme obdrželi vše, co bylo na kupónu uvedeno. Wellness bylo vynikající a strava chutná, neměli jsme co vytknout. I personál hotelu byl vstřícný a ochotný. Určitě doporučujeme udělat si pěkný výlet na Soláň. ”

5/5
(Vladimír W. - Česko Česko)


Čistý vzduch, panenská příroda, šumící lesy a nádherná panoramata – to vše si dosyta užijete během víkendového pobytu na horách. Vydejte se na svá oblíbená místa, nebo objevte nové lokality, kam se budete rádi vracet.

Kam na víkend na horách?

České hory sice nepatří k těm nejvyšším, ale i tak zde na vás čekají strmé svahy, dlouhé hřebeny, panoramatické výhledy a stovky kilometrů značených turistických tras všech obtížností. Na českých horách si přijdou na své jak rodiny s dětmi a vyznavači lehčí turistiky, tak milovníci dlouhých a náročných pochodů.

Výstižným mottem nejvyššího českého pohoří Krkonoše je: jedinečné navenek, přátelské uvnitř. Turisty zde ke zdolání láká nejvyšší česká hora Sněžka a další poklady Krkonošského národního parku. Najdete zde také skvělé zázemí pro rodiny s dětmi a pro provozování nejrůznějších sportů a aktivit po celý rok. Pokud už máte české Krkonoše prochozené křížem krážem, doporučujeme poznat je ze druhé strany hranice. Polské Krkonoše ukrývají ledovcová jezera, vodopády či živá horská městečka. A když se náhodou zkazí počasí, můžete navštívit opuštěné uranové doly nebo unikátní dřevěný kostelík přenesený z Norska.

Dalším mezi turisty oblíbeným pohořím je Šumava na jihu Česka. Kopcovitá krajina s remízky, hlubokými lesy, rašeliništi, ledovcovými jezery, nádhernými výhledy a starobylými hrady okouzlí každého milovníka přírody.

Znáte-li už české hory jako své boty, vydejte se za majestátními štíty a nádhernými plesy ve slovenských Vysokých Tatrách.

Doslova rájem pro všechny vyznavače vysokohorské turistiky jsou rakouské Alpy, které zabírají 60 % rozlohy země. Najdete zde jak široké travnaté hřebeny spadající do zelených údolí, tak ostré horské štíty a rozeklané masivy. Každá část rakouských Alp má své osobité kouzlo, kterým si vás okamžitě získá.