Víkendový pobyt na horách

Po náročném pracovním týdnu není nic lepšího než uniknout z městského a pracovního shonu do přírody. Užijte si víkend na horách a dobijte si baterky!

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt jsme si moc užili. I když nám jeden den propršelo, bylo tu plno možností, jak se zabavit. Výhled z pokoje jsme měli přímo na Tatry a večerní posezení se sklenkou Prosecca bylo úchvatné. Potěšilo nás také wellness s bazénem a vířivkou. Polopenze byla dostačující a chutná. V okolí hotelu je plno atrakcí. Hned přes cestu je bobová dráha, kde jsme zažili pořádnou dávku adrenalinu, nedaleko je také Belianská jeskyně. Celkově jsme s pobytem v Hotelu Tulipán byli velmi spokojeni a pobyt mohu jedině doporučit.”

Martin Dittert
Martin Dittert
Obchodní tým
Ověřeno Travelkingem

“Hotelový areál Terme Snovik se nachází daleko od ruchu civilizace, v krásné přírodě uprostřed lesů. Hned jak vystoupíte z auta ucítíte čerstvý čistý vzduch. V hlavní budově sídlí recepce, restaurace a lázně. Domky s pokoji jsou rozesety po celém areálu a jsou vkusně zařízené, a to včetně balkonu. Z oken je krásný výhled na okolní kopce. Hotel je ideálním výchozím bodem pro toulky turistickými trasami. Skvělé chvíle si zde užijete i během deštivých dnů – lenošit můžete u termálního bazénu či v saunách. Pobyt vřele doporučuji milovníkům přírody a klidu. Krásně jsem si zde odpočinuli.”

Nikola Průdková
Nikola Průdková
Finanční tým


Čistý vzduch, panenská příroda, šumící lesy a nádherná panoramata – to vše si dosyta užijete během víkendového pobytu na horách. Vydejte se na svá oblíbená místa, nebo objevte nové lokality, kam se budete rádi vracet.

Kam na víkend na horách?

České hory sice nepatří k těm nejvyšším, ale i tak zde na vás čekají strmé svahy, dlouhé hřebeny, panoramatické výhledy a stovky kilometrů značených turistických tras všech obtížností. Na českých horách si přijdou na své jak rodiny s dětmi a vyznavači lehčí turistiky, tak milovníci dlouhých a náročných pochodů.

Výstižným mottem nejvyššího českého pohoří Krkonoše je: jedinečné navenek, přátelské uvnitř. Turisty zde ke zdolání láká nejvyšší česká hora Sněžka a další poklady Krkonošského národního parku. Najdete zde také skvělé zázemí pro rodiny s dětmi a pro provozování nejrůznějších sportů a aktivit po celý rok. Pokud už máte české Krkonoše prochozené křížem krážem, doporučujeme poznat je ze druhé strany hranice. Polské Krkonoše ukrývají ledovcová jezera, vodopády či živá horská městečka. A když se náhodou zkazí počasí, můžete navštívit opuštěné uranové doly nebo unikátní dřevěný kostelík přenesený z Norska.

Dalším mezi turisty oblíbeným pohořím je Šumava na jihu Česka. Kopcovitá krajina s remízky, hlubokými lesy, rašeliništi, ledovcovými jezery, nádhernými výhledy a starobylými hrady okouzlí každého milovníka přírody.

Znáte-li už české hory jako své boty, vydejte se za majestátními štíty a nádhernými plesy ve slovenských Vysokých Tatrách.

Doslova rájem pro všechny vyznavače vysokohorské turistiky jsou rakouské Alpy, které zabírají 60 % rozlohy země. Najdete zde jak široké travnaté hřebeny spadající do zelených údolí, tak ostré horské štíty a rozeklané masivy. Každá část rakouských Alp má své osobité kouzlo, kterým si vás okamžitě získá.