Víkendový pobyt na horách

Po náročném pracovním týdnu není nic lepšího než uniknout z městského a pracovního shonu do přírody. Užijte si víkend na horách a dobijte si baterky!

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Na hotelu Unterberghof se nám líbila jeho rodinná atmosféra a milý přístup personálu. Ubytováni jsme byli ve velkém pokoji, který přesně odpovídal fotografiím v nabídce. Jediné malé minus bych dala za skromnější výběr při snídaních. Kromě toho jsme ovšem byli s jídlem velmi spokojení a moc nám chutnalo. Okolí je plné atrakcí pro děti, takže tento hotel doporučuji i pro rodinnou dovolenou. Navštívit můžete největší ledovou jeskyni na světě Eisriesenwelt nebo si vybrat z bezplatných aktivit v nabídce Flachau Summer Card. ”

Nikola Průdková
Nikola Průdková
Finanční tým
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt jsme si i přes špatné počasí moc užili. Personál hotelu byl moc milý a snadno jsme se dorozuměli anglicky. Všechno, co jsme měli v balíčku, nám sami hned nabídli. Pokoj byl naprosto dostačující, čistý a pohodlný. Příjemným bonusem byl balkón. Největší pecka byla určitě strava – na všem jsme si moc pochutnali a jídla bylo tolik, že jsme ho skoro ani nemohli všechno sníst. Z balíčku jsme využili hlavně slevovou kartu SommerCard, díky které jsme měli na spoustu míst vstup zdarma. A největší zážitek? Rozhodně vysokohorská silnice Grossglockener Hochalpenstrasse. :)”

Kristýna Kodrlová
Kristýna Kodrlová
Marketingový tým


Čistý vzduch, panenská příroda, šumící lesy a nádherná panoramata – to vše si dosyta užijete během víkendového pobytu na horách. Vydejte se na svá oblíbená místa, nebo objevte nové lokality, kam se budete rádi vracet.

Kam na víkend na horách?

České hory sice nepatří k těm nejvyšším, ale i tak zde na vás čekají strmé svahy, dlouhé hřebeny, panoramatické výhledy a stovky kilometrů značených turistických tras všech obtížností. Na českých horách si přijdou na své jak rodiny s dětmi a vyznavači lehčí turistiky, tak milovníci dlouhých a náročných pochodů.

Výstižným mottem nejvyššího českého pohoří Krkonoše je: jedinečné navenek, přátelské uvnitř. Turisty zde ke zdolání láká nejvyšší česká hora Sněžka a další poklady Krkonošského národního parku. Najdete zde také skvělé zázemí pro rodiny s dětmi a pro provozování nejrůznějších sportů a aktivit po celý rok. Pokud už máte české Krkonoše prochozené křížem krážem, doporučujeme poznat je ze druhé strany hranice. Polské Krkonoše ukrývají ledovcová jezera, vodopády či živá horská městečka. A když se náhodou zkazí počasí, můžete navštívit opuštěné uranové doly nebo unikátní dřevěný kostelík přenesený z Norska.

Dalším mezi turisty oblíbeným pohořím je Šumava na jihu Česka. Kopcovitá krajina s remízky, hlubokými lesy, rašeliništi, ledovcovými jezery, nádhernými výhledy a starobylými hrady okouzlí každého milovníka přírody.

Znáte-li už české hory jako své boty, vydejte se za majestátními štíty a nádhernými plesy ve slovenských Vysokých Tatrách.

Doslova rájem pro všechny vyznavače vysokohorské turistiky jsou rakouské Alpy, které zabírají 60 % rozlohy země. Najdete zde jak široké travnaté hřebeny spadající do zelených údolí, tak ostré horské štíty a rozeklané masivy. Každá část rakouských Alp má své osobité kouzlo, kterým si vás okamžitě získá.