Dovolená v Innsbrucku

Innsbruck je tou nejlepší kombinací současnosti a historie i města a přírody. Je natolik malý, že jej zvládnete projít pohodlně pěšky a tak moderní, že přímo z centra vede lanovka na vrcholky hor. Od ruchu do klidu přírody tak utečete během deseti minut. Innsbruck má rozhodně co nabídnout, býval sídlem Habsburků a také dvakrát hostil olympijské hry. Vyberte si pobyt v Innsbrucku a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v jednom z nejskvělejších alpských středisek.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?K Innsbrucku neodmyslitelně patří zimní sporty. Jejich důležitý význam připomíná skokanský můstek Bergisel, který se tyčí vysoko nad městem na stejnojmenném svahu. Město však nežije pouze sportem, ale i uměním a gastronomií.

V Innsbrucku na vás čeká nespočet zážitků

Ať už vás láká pěší turistika, nebo jízda na kolech horskou krajinou, v Innsbrucku si během léta užijete obojí. Město je výchozím bodem řady trailů, ale také tudy vede nádherná cyklostezka Inn. Ta se táhne podél řeky Inn ze Svatého Mořice přes Innsbruck až do německého Pasova.

Celé Tyrolsko je protkáno sítí dobře upravených a značených stezek – snadných, ale i opravdu náročných. Trasy vás provedou přes majestátní hory s dechberoucími výhledy. Vydat se můžete na dálkové turistické trasy, třeba na Orlí stezku, nebo se jen tak procházet kouzelným údolím. Své cesty si zpestřete zastávkou v některé z chatek či statku a ochutnejte místní speciality z lokálních surovin.

Přestože Innsbruck láká zejména na přírodu, má co nabídnout i po kulturní stránce. Dlouhá léta byl domovem Habsburské monarchie, díky čemuž se může pyšnit jedním z nejpěknějších historických center v Evropě. Symbolem města je Goldenes Dachl (Zlatá stříška), kterou zdobí 2657 pozlacených tašek. Dochovala se zde i celá řada architektonických památek. Jednou z nejkrásnějších a nejvýznamnějších je bývalý palác Habsburků, Hofburg. V centru města také najdete pěkný kostel Hofkirche s hrobkou císaře Maxmiliána a věž Stadtturm, z níž je hezký výhled na centrum i okolní hory. Projděte se rovněž ulicí Maria Theresien Strasse, moderní budovy spolu s historickými domky a vrcholy hor v pozadí tvoří velmi fotogenické panorama.

Náš tip: Po dni stráveném turistikou není nic lepšího než si odpočinout ve vířivce nebo sauně. Sáhněte po některém z wellness balíčků a užijte si procházky krásnou rakouskou přírodou spolu s prvotřídním odpočinkem. Na vaší dovolené nám záleží, proto se do hotelů vydáváme osobně, abychom ověřili kvalitu nabízených služeb. Nabídku námi ověřených pobytů naleznete zde.