Dovolená v Turíně

Vypravte se za poznáním do královského města pod vrcholky Alp! Turín je historická i moderní metropole, která je domovem fotbalového klubu Juventus nebo automobilky Fiat. Nenechte si ujít lákavou historii města a objevte místní památky –⁠ to vše díky pobytu v Turíně podle vašich představ. Vybírejte!

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Město Turín, které sehrálo významnou roli v italské historii, najdete na severu země nedaleko hranic s Francií a 150 km od Milána. Moderní průmyslová metropole má za sebou dlouhou minulost a ráda vás seznámí s připomínkami v podobě různorodých památek. Město má jedinečný šarm, který nejlépe poznáte při procházkách širokými bulváry s podloubím, které připomínají pařížské ulice.

Do Turína za historií, fotbalem i kinematografií

Ať už cestujete v páru nebo s celou rodinou, začněte s prohlídkou města na hlavním náměstí Piazza Castello, které se rozkládá přímo v srdci metropole. Stojí tu královský palác Palazzo Reale, který byl sídlem savojských králů. Ukrývá královskou knihovnu se sbírkou náčrtů Leonarda da Vinciho a zbrojnici s jednou z nejvýznamnějších sbírek zbraní v celé Evropě.

Tu nejvýznamnější turínskou budovu nemůžete přehlédnout. Není tak divu, že se věž Mole Antonelliana stala symbolem celého města. Ve své době nejvyšší budova v Itálii měří 166 metrů a zve vás na svou vyhlídku, ze které spatříte celé město na pozadí alpských vrcholků. Ve městě najdete také „Mussoliniho prst“, kterým chtěl někdejší diktátor překonat výšku Mole Antonelliana. To se mu však nepovedlo a ikonická věž si tak stále drží své čestné prvenství.

Nebyla by to Itálie, kdybyste ve městě nestálo i několik církevních staveb. Za návštěvu stojí katedrála sv. Jana Křtitele, bazilika Superga nebo působivý kostel Matky Boží. Vydat se můžete i do muzeí, Turín je domovem národního kinematografického muzea, muzea automobilů nebo proslulého Egyptského muzea.

Zajímavé je také okolí Turína. Naplánujte se výlet k památce UNESCO, přepychovému Loveckému zámku Stupinigi, který se nachází asi 10 kilometrů od metropole. Daleko to nebudete mít ani k italským horám, které poskytují spoustu zábavy. V létě turistiku a v zimě lyžování.