Dovolená v Milánu

Milán, město lásky, tance a módy, je ozdobou severní Itálie. Překrásné památky v čele s ikonickou katedrálou Duomo di Milano jsou zasazené do velkolepé městské architektury. Nenechte se ale zmást, najdete tu i mnoho tichých zákoutí, které jako by vypadly z romantických filmů. Vyberte si pobyt v Miláně a odvezte si odsud nezapomenutelné zážitky!

Načítám nabídky...


O Miláně jste jistě slyšeli mnoho chvály, to ale není nic proti tomu, když jeho krásy spatříte na vlastní oči. Třetí největší město v Itálii vás okouzlí jak svými slavnými památkami, tak ukrytými zákoutími v podobě úzkých uliček, balkonů s květinami a útulných kaváren. Vydejte se poznat město módy, které je z Prahy letecky skvěle dostupné.

Na pobyt do Milána alespoň jednou za život!

Milán potěší milovníky historie, obdivovatele architektury i ty, kteří věří, že láska prochází žaludkem. Dávné památky jsou lákadlem číslo jedna. Ve skutečnosti je však Milán i moderní metropolí, jak poznáte třeba ve čtvrti City Life, kde se k nebi tyčí hned několik mrakodrapů v blízkosti historického centra. Samozřejmostí je množství restaurací, kde servírují tradiční pochutiny italské kuchyně. Vyberte si pobyt s polopenzí nebo snídaní a pochutnávejte si přímo na ubytování.

Prohlídku Milána začněte na náměstí Piazza del Duomo, kterému vévodí slavná milánská katedrála Duomo di Milano. Symbol města se začal stavět v roce 1386 a dnes drží titul třetí největší katedrály na světě. Až se pokocháte velkolepým exteriérem, vydejte se i dovnitř a navštivte katedrální terasu s krásným výhledem.

Katedrálou architektonická chlouba města rozhodně nekončí. Hned vedle stojí Galleria Vittorio Emanuele II, která je domovem řady obchodů s luxusními značkami. Vynechat nesmíte ani hrad Sforza s rozsáhlým parkem, baziliku Sant’Ambrogio nebo kanály Navigli, podél kterých vede krásná promenáda.

Po prohlídce památek můžete vyzkoušet wellness ve vašem hotelu, udělat si jednodenní výlet k jezerům Lago di Como nebo Lago di Garda v Alpách, kde se můžete v letních parných dnech osvěžit. Daleko to nebudete mít ani do italských hor, konkrétně Dolomit, které jsou v létě i v zimě zdrojem aktivní zábavy.