Dovolená v Milánu

Milán, město lásky, tance a módy, je ozdobou severní Itálie. Překrásné památky v čele s ikonickou katedrálou Duomo di Milano jsou zasazené do velkolepé městské architektury. Nenechte se ale zmást, najdete tu i mnoho tichých zákoutí, které jako by vypadly z romantických filmů. Vyberte si pobyt v Miláně a odvezte si odsud nezapomenutelné zážitky!

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?O Miláně jste jistě slyšeli mnoho chvály, to ale není nic proti tomu, když jeho krásy spatříte na vlastní oči. Třetí největší město v Itálii vás okouzlí jak svými slavnými památkami, tak ukrytými zákoutími v podobě úzkých uliček, balkonů s květinami a útulných kaváren. Vydejte se poznat město módy, které je z Prahy letecky skvěle dostupné.

Na pobyt do Milána alespoň jednou za život!

Milán potěší milovníky historie, obdivovatele architektury i ty, kteří věří, že láska prochází žaludkem. Dávné památky jsou lákadlem číslo jedna. Ve skutečnosti je však Milán i moderní metropolí, jak poznáte třeba ve čtvrti City Life, kde se k nebi tyčí hned několik mrakodrapů v blízkosti historického centra. Samozřejmostí je množství restaurací, kde servírují tradiční pochutiny italské kuchyně. Vyberte si pobyt s polopenzí nebo snídaní a pochutnávejte si přímo na ubytování.

Prohlídku Milána začněte na náměstí Piazza del Duomo, kterému vévodí slavná milánská katedrála Duomo di Milano. Symbol města se začal stavět v roce 1386 a dnes drží titul třetí největší katedrály na světě. Až se pokocháte velkolepým exteriérem, vydejte se i dovnitř a navštivte katedrální terasu s krásným výhledem.

Katedrálou architektonická chlouba města rozhodně nekončí. Hned vedle stojí Galleria Vittorio Emanuele II, která je domovem řady obchodů s luxusními značkami. Vynechat nesmíte ani hrad Sforza s rozsáhlým parkem, baziliku Sant’Ambrogio nebo kanály Navigli, podél kterých vede krásná promenáda.

Po prohlídce památek můžete vyzkoušet wellness ve vašem hotelu, udělat si jednodenní výlet k jezerům Lago di Como nebo Lago di Garda v Alpách, kde se můžete v letních parných dnech osvěžit. Daleko to nebudete mít ani do italských hor, konkrétně Dolomit, které jsou v létě i v zimě zdrojem aktivní zábavy.