Dovolená v italských horách

Není pochyb, že nejlepší lyžařská střediska najdete v Alpách, ale možná jste ještě nevyzkoušeli italské Alpy. Na své si přijdou zkušení lyžaři i rodiny s dětmi, které se lyžovat teprve učí. Letní dovolená v italských Alpách má zase co nabídnout zvídavým turistům, kteří si ze všeho nejvíce užívají dechberoucí výhledy.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.Když se řekne dovolená v Itálii, většině se vybaví průzračné moře a antická města, tato rozmanitá země vám však nabídne i nádherné hory s bohatým turistickým vyžitím. Ty slibují spoustu zážitků v jakémkoliv ročním období. Ať už se sem vydáte v zimě na zasněžené svahy nebo v létě zdolávat vrcholy, čeká vás pobyt plný dobrodružství.

Kam v Itálii vyrazit do hor?

Letní dovolená v italských horách je skvělou příležitostí k vysokohorské pěší turistice, při které budete obdivovat překrásné scenérie. Dopřejte svému tělu zdravý pohyb na čerstvém vzduchu a vypravte se třeba do Dolomit v severní části země. Ostré vrcholky s alpskými loukami schovávají malebná městečka a zvou vás na túry a ferraty. Najdete tu i mnoho krásných ledovcových jezer, jako je Lago di Garda.

V zimě ožívají po celé hornaté Itálii moderní lyžařská střediska, která lákají všechny vyznavače zimních sportů. Královnou Dolomit je lyžařská oblast Cortina 'D'ampezzo v Benátsku, která patří mezi nejoblíbenější lyžařské lokality v celé Itálii. Na 120 kilometrech skvěle upravených sjezdovek si zajezdíte s těmi nejlepšími výhledy.

Mezi populární areály patří Passo Tonale, Cal Gardena v jižním Tyrolsku nebo Livigno v Lombardii. V oblasti Piemont pak najdete jeden z nejvýše položených skiareálů v Alpách – Sestriere. Za trochou relaxu zase vyrazte do Bormia, malebného městečka s termálními lázněmi a náročnými sjezdovkami na jednom místě.

Wellness pobyty v Itálii tvoří perfektní kombinaci s horskou krajinou. Celé dny strávíte na svazích a večer necháte unavené svaly odpočinout ve vířivce či sauně. Tak si vyberte vysněný pobyt v italských horách a vydejte se za zážitky.