Dovolená v Rovinji

Víte, které letovisko poloostrova Istrie je to nejkrásnější? Samozřejmě Rovinj. Městečko se pyšní krásným středověkým centrem, moderními rekreačními středisky a romantickými zákoutími. Od ostatních chorvatských letovisek se liší zejména tím, že v mnohém připomíná spíše Itálii. Nádherná atmosféra tohoto města vás okouzlí, ať už se vydáte za konkrétními památkami, nebo budete jen tak bloudit ulicemi. Stejně krásným zážitkem bude i koupání, středisko je domovem několika pláží s oceněním Modrá vlajka. Tak co, který pobyt v Rovinji si vyberete?

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Přímořské městečko Rovinj najdete na západním pobřeží poloostrova Istrie, který se rozléhá na severu Chorvatska. Letovisko je dostupné letecky, autobusovou dopravou a samozřejmě i autem – cesta z Brna vám například zabere přibližně 9 hodin. Nejen jeho snadná dostupnost, ale i krása, kterou oplývá, z něj činí jednu z nejoblíbenějších destinací.

Tipy na místa, která stojí za to navštívit

Až vás unaví vodní radovánky, projděte se na jižní okraj, kde můžete obdivovat poloostrov Zlatý mys, ve kterém se nachází chráněný lesopark v anglickém stylu – na Jadranu naprosto ojedinělý. Na své si zde přijdou i milovníci aktivní dovolené, kteří si mohou otestovat svou fyzičku na skalách.

Romantické procházky si užijete mezi uličkami hlavního náměstí. Centrum je plné středověkých staveb a malebných zákoutí. Dominantou Rovinje je kostel svaté Eufémie s 58metrovou věží. Na vrcholu vás přivítá socha již zmíněné patronka Eufémie. Pokud patříte mezi milovníky hezkých výhledů, navštivte blízkou zvonici. K výletům lákají i přilehlé ostrůvky, které rozhodně stojí za to vidět. Mezi nejoblíbenější patří Katarina a Crveni otok.

Cestujete v páru, nebo s celou rodinou? Připravili jsme pro vás balíčky, které jsou přímo ušité na míru pro ty, kteří si chtějí odpočinout ve dvou, ale i pro ty, kdo cestují s dětmi. Nezapomněli jsme ani na majitele domácích mazlíčků, omrkněte hotely, které přivítají vaše chlupáče s otevřenou náručí.