Lyžování v Rakousku - pobyty

Když se řekne Alpy, většině lidí se okamžitě vybaví lyžování. Jak by taky ne, jde o jednu z nejlepších lokalit pro zimní sporty obecně, ať už chcete poklidně sjíždět mírné kopečky nebo se pustit ze strmého srázu.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“S pobytem v Hotelu Payerbacherhof jsme byli spokojeni. Pokoj byl prostorný, útulně zařízený a potěšil mě v něm koutek s varnou konvicí, kde byla k dispozici káva, čaj a horká čokoláda. Hotel má velmi krásnou zahradu, kde se můžete procházet nebo si tu jen tak posedět a načerpat energii. Wellness centrum je menší, ale zato nové. Ve vířivce a sauně jsme si skvěle zarelaxovali po náročné túře. Městečko i samotné okolí je velmi krásné a není zde nouze o výlety jak pro páry, tak rodiny s dětmi.”

Cindy Kapounková
Cindy Kapounková
Zákaznická podpora
Ověřeno Travelkingem

“Hotel disponuje vlastním, velmi kvalitním wellness centrem a díky lokalitě je také ideální na jednodenní výlety po okolí. Pokud tedy stejně jako já rádi vyrážíte na procházky do hor a večer se chcete natáhnout v sauně či v bazénu, tak je Sporthotel am Semmering ideální volbou.”

Jan Přichystal
Jan Přichystal
Vedoucí zákaznické podpory


Rakouské Alpy patří mezi nejpopulárnější místa v Evropě, když přijde řeč na lyžování a kvalitní ski areály. Víte však, kam přesně se za sněhovou nadílkou do Rakouska v zimě vydat?

Nejlepší destinace na lyžování v Rakousku

Vysoké Taury nabízí 266 třítisícovek a jejich pohoří tvoří největší národní park v Alpách. Oblíbený je například Ski areál Gastein, skvěle si zalyžujete i na hoře Kronplatz, v Obertauren, Ankogel či na majestátním ledovci Kitzsteinhorn.

Nízké Taury se pyšní více než 600 dvoutisícovými vrcholy, nejznámější a nejnavštěvovanější je vrchol Hochgolling. Skvěle si zalyžujete i v Tauplitz, Semmeringu, Kreischbergu a Hochkaru.

Korutany nabízí 24 lyžařských středisek a více než 800 km sjezdovek. Vydejte se třeba do Bad Kleinkirchheim, Petzenu, Mölltal či Lienzer Bergbahnen - Zettersfeld.

Dolní Rakousko je oblast, která je asi nejblíže hranicím s Českem a spadá sem například Vídeň. I zde si však můžete zalyžovat. Kde? Ötscher, Maiszinken, Göstling-Hochkar či Annaberg nabízí sice jen kolem 10 - 20 km sjezdovek, i to však mnohým začátečníkům a středně pokročilým lyžařům stačí.