Lyžování v Rakousku - pobyty

Když se řekne Alpy, většině lidí se okamžitě vybaví lyžování. Jak by taky ne, jde o jednu z nejlepších lokalit pro zimní sporty obecně, ať už chcete poklidně sjíždět mírné kopečky nebo se pustit ze strmého srázu.

Načítám nabídky...


Rakouské Alpy patří mezi nejpopulárnější místa v Evropě, když přijde řeč na lyžování a kvalitní ski areály. Víte však, kam přesně se za sněhovou nadílkou do Rakouska v zimě vydat?

Nejlepší destinace na lyžování v Rakousku

Vysoké Taury nabízí 266 třítisícovek a jejich pohoří tvoří největší národní park v Alpách. Oblíbený je například Ski areál Gastein, skvěle si zalyžujete i na hoře Kronplatz, v Obertauren, Ankogel či na majestátním ledovci Kitzsteinhorn.

Nízké Taury se pyšní více než 600 dvoutisícovými vrcholy, nejznámější a nejnavštěvovanější je vrchol Hochgolling. Skvěle si zalyžujete i v Tauplitz, Semmeringu, Kreischbergu a Hochkaru.

Korutany nabízí 24 lyžařských středisek a více než 800 km sjezdovek. Vydejte se třeba do Bad Kleinkirchheim, Petzenu, Mölltal či Lienzer Bergbahnen - Zettersfeld.

Dolní Rakousko je oblast, která je asi nejblíže hranicím s Českem a spadá sem například Vídeň. I zde si však můžete zalyžovat. Kde? Ötscher, Maiszinken, Göstling-Hochkar či Annaberg nabízí sice jen kolem 10 - 20 km sjezdovek, i to však mnohým začátečníkům a středně pokročilým lyžařům stačí.