Lyžování v Rakousku - pobyty

Když se řekne Alpy, většině lidí se okamžitě vybaví lyžování. Jak by taky ne, jde o jednu z nejlepších lokalit pro zimní sporty obecně, ať už chcete poklidně sjíždět mírné kopečky nebo se pustit ze strmého srázu.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Vlídný personál nám vždy vyšel vstříc, jídlo bylo výborné a na pokoji nám nic nechybělo. Překvapilo nás, že přestože hotel poskytuje prvotřídní služby, stále si zachovává domácí atmosféru a přátelský přístup. Chvíle pohody jsme zažívali jak v hotelové restauraci, tak při večerním posezení se sklenkou vína na balkoně nebo na zahradní terase. Nádherné bylo i okolí ubytování. Ať už jsme během pobytu vyrazili kamkoliv, provázely nás dechberoucí výhledy. Pokud si chcete na chvíli odpočinout v prostředí okouzlující přírody, pak je pro vás pobyt v Hotelu Alpenblick to pravé. ”

Aneta Šmejcová
Aneta Šmejcová
Junior Copywriter
Ověřeno Travelkingem

“Náš pobyt v Penzionu SUN jsme si s rodinou náramně užili. Městečko Gaming se nachází v malebné krajině uprostřed lesů a místo je skvělým výchozím bodem pro cyklovýlety po okolí. Penzion jsme navštívili uprostřed léta, a tak jsme hned vyrazili na místní koupaliště, které nabízí množství atrakcí pro všechny věkové kategorie. Výhodou tohoto rodinného penzionu jsou jeho čeští majitelé. Paní majitelka nám vyšla vstříc s našimi požadavky a představila nám všechny možnosti, které jejich ubytování nabízí. Plusem je také relativně dobrá dostupnost z ČR (od nás z jihu Moravy do tří hodin autem).”

František Jordán
František Jordán
Marketingový tým


Rakouské Alpy patří mezi nejpopulárnější místa v Evropě, když přijde řeč na lyžování a kvalitní ski areály. Víte však, kam přesně se za sněhovou nadílkou do Rakouska v zimě vydat?

Nejlepší destinace na lyžování v Rakousku

Vysoké Taury nabízí 266 třítisícovek a jejich pohoří tvoří největší národní park v Alpách. Oblíbený je například Ski areál Gastein, skvěle si zalyžujete i na hoře Kronplatz, v Obertauren, Ankogel či na majestátním ledovci Kitzsteinhorn.

Nízké Taury se pyšní více než 600 dvoutisícovými vrcholy, nejznámější a nejnavštěvovanější je vrchol Hochgolling. Skvěle si zalyžujete i v Tauplitz, Semmeringu, Kreischbergu a Hochkaru.

Korutany nabízí 24 lyžařských středisek a více než 800 km sjezdovek. Vydejte se třeba do Bad Kleinkirchheim, Petzenu, Mölltal či Lienzer Bergbahnen - Zettersfeld.

Dolní Rakousko je oblast, která je asi nejblíže hranicím s Českem a spadá sem například Vídeň. I zde si však můžete zalyžovat. Kde? Ötscher, Maiszinken, Göstling-Hochkar či Annaberg nabízí sice jen kolem 10 - 20 km sjezdovek, i to však mnohým začátečníkům a středně pokročilým lyžařům stačí.