Pobyty a dovolená v Rakousku u jezera

Poznejte alpská jezera v Rakousku a rovnou se u některého z nich ubytujte. Hotely a penziony v horách mají rustikální nádech, vaří skvělou domácí kuchyni a nabízí úžasný výhled na vodní hladinu mezi horskými štíty.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“S pobytem v Hotelu Payerbacherhof jsme byli spokojeni. Pokoj byl prostorný, útulně zařízený a potěšil mě v něm koutek s varnou konvicí, kde byla k dispozici káva, čaj a horká čokoláda. Hotel má velmi krásnou zahradu, kde se můžete procházet nebo si tu jen tak posedět a načerpat energii. Wellness centrum je menší, ale zato nové. Ve vířivce a sauně jsme si skvěle zarelaxovali po náročné túře. Městečko i samotné okolí je velmi krásné a není zde nouze o výlety jak pro páry, tak rodiny s dětmi.”

Cindy Kapounková
Cindy Kapounková
Zákaznická podpora
Ověřeno Travelkingem

“Na pobytu jsme byli moc spokojení. Extra nás potěšil osobní přístup hotelu, když jsme přijeli na ubytování pozdě večer a na pokojích nás, navzdory promeškané večeři, čekala obložená studená mísa. Hotel má perfektní polohu, a tak jsme zvládli navštívit Hallstatt, ledovec Dachstein i okolní jezera.”

Zuzana Marečková
Zuzana Marečková
Marketingový tým


Když se řekne dovolená v Rakousku, mnozí si vybaví vysoké hory protkané turistickými a cyklistickými stezkami, rozsáhlé louky poseté horskými květinami a fantastická lyžařská střediska. K tomu všemu patří také průzračná jezera, z nichž jsou mnohá vhodná i pro letní koupání. Vydejte se za těmi nejkrásnějšími jezery v Rakousku - s výběrem toho pravého pobytu vám pomůžeme my.

Která jezera musíte v Rakousku navštívit?

Alpy jsou perfektním místem pro zimní lyžování, ale na dovolenou se sem vyplatí vydat i v létě. Právě v tomto období zde můžete zažít parádní turistiku po stezkách, které vás provedou i vedle slavných jezer. To nejznámější je pravděpodobně Halštatské jezero, vedle kterého je postaveno malebné město Hallstatt. Za návštěvu zde stojí ikonický katolický kostel Nanebevzetí Panny Marie s kostnicí nebo nejstarší solné doly na světě. Jezero nejlépe poznáte během romantické plavby na výletní lodi.

Za nejčistším jezerem v Evropě se vydejte do pohoří Hochschwab, kde se rozprostírá jezero Grüner See. Jezero je známé nejen díky své smaragdově zelené barvě, ale také díky množství vody, které ho každé jaro naplní. Hladina jezera tak vystoupá nad obvyklou výšku a zalije také okolní stromy, lavičky či drobné můstky v okolí. I když je v jezeře poslední léta oblíbené potápění již zakázáno, fantastický pohled na skryté krásy se vám naskytne také ze břehu.

Neuvěřitelný zážitek si vychutnáte jen 20 km od Vídně. Právě zde se nachází největší podzemní jezero v Evropě - jezero Seegrotte. To vzniklo zatopením jeskyně, která kdysi sloužila jako továrna na letadla. Dnes se zde konají už jen zajímavé prohlídky, jejichž součástí je plavba loďkou po podzemním jezeře.

Za kterými jezery se ještě vyplatí vyrazit do Rakouska? To se dočtete v našem článku.