Pobyty a dovolená v Rakousku u jezera

Poznejte alpská jezera v Rakousku a rovnou se u některého z nich ubytujte. Hotely a penziony v horách mají rustikální nádech, vaří skvělou domácí kuchyni a nabízí úžasný výhled na vodní hladinu mezi horskými štíty.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt jsme si i přes špatné počasí moc užili. Personál hotelu byl moc milý a snadno jsme se dorozuměli anglicky. Všechno, co jsme měli v balíčku, nám sami hned nabídli. Pokoj byl naprosto dostačující, čistý a pohodlný. Příjemným bonusem byl balkón. Největší pecka byla určitě strava – na všem jsme si moc pochutnali a jídla bylo tolik, že jsme ho skoro ani nemohli všechno sníst. Z balíčku jsme využili hlavně slevovou kartu SommerCard, díky které jsme měli na spoustu míst vstup zdarma. A největší zážitek? Rozhodně vysokohorská silnice Grossglockener Hochalpenstrasse. :)”

Kristýna Kodrlová
Kristýna Kodrlová
Marketingový tým
Ověřeno Travelkingem

“Na hotelu Unterberghof se nám líbila jeho rodinná atmosféra a milý přístup personálu. Ubytováni jsme byli ve velkém pokoji, který přesně odpovídal fotografiím v nabídce. Jediné malé minus bych dala za skromnější výběr při snídaních. Kromě toho jsme ovšem byli s jídlem velmi spokojení a moc nám chutnalo. Okolí je plné atrakcí pro děti, takže tento hotel doporučuji i pro rodinnou dovolenou. Navštívit můžete největší ledovou jeskyni na světě Eisriesenwelt nebo si vybrat z bezplatných aktivit v nabídce Flachau Summer Card. ”

Nikola Průdková
Nikola Průdková
Finanční tým


Když se řekne dovolená v Rakousku, mnozí si vybaví vysoké hory protkané turistickými a cyklistickými stezkami, rozsáhlé louky poseté horskými květinami a fantastická lyžařská střediska. K tomu všemu patří také průzračná jezera, z nichž jsou mnohá vhodná i pro letní koupání. Vydejte se za těmi nejkrásnějšími jezery v Rakousku - s výběrem toho pravého pobytu vám pomůžeme my.

Která jezera musíte v Rakousku navštívit?

Alpy jsou perfektním místem pro zimní lyžování, ale na dovolenou se sem vyplatí vydat i v létě. Právě v tomto období zde můžete zažít parádní turistiku po stezkách, které vás provedou i vedle slavných jezer. To nejznámější je pravděpodobně Halštatské jezero, vedle kterého je postaveno malebné město Hallstatt. Za návštěvu zde stojí ikonický katolický kostel Nanebevzetí Panny Marie s kostnicí nebo nejstarší solné doly na světě. Jezero nejlépe poznáte během romantické plavby na výletní lodi.

Za nejčistším jezerem v Evropě se vydejte do pohoří Hochschwab, kde se rozprostírá jezero Grüner See. Jezero je známé nejen díky své smaragdově zelené barvě, ale také díky množství vody, které ho každé jaro naplní. Hladina jezera tak vystoupá nad obvyklou výšku a zalije také okolní stromy, lavičky či drobné můstky v okolí. I když je v jezeře poslední léta oblíbené potápění již zakázáno, fantastický pohled na skryté krásy se vám naskytne také ze břehu.

Neuvěřitelný zážitek si vychutnáte jen 20 km od Vídně. Právě zde se nachází největší podzemní jezero v Evropě - jezero Seegrotte. To vzniklo zatopením jeskyně, která kdysi sloužila jako továrna na letadla. Dnes se zde konají už jen zajímavé prohlídky, jejichž součástí je plavba loďkou po podzemním jezeře.

Za kterými jezery se ještě vyplatí vyrazit do Rakouska? To se dočtete v našem článku.