Dovolená v jižních Čechách s dětmi

Jižní Čechy jsou skvělou volbou pro dovolenou s dětmi v jakémkoliv ročním období. Překrásná příroda se spoustou rybníků, starobylá města plná památek i množství hradů a zámků zaručují, že nudit se rozhodně nebudete. Pobyt v jižních Čechách si zkrátka užije celá rodina.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Orsinu byl skvělým gurmánským zážitkem přímo u břehu Lipna. Všechny prostory byly velmi moderní a personál pozorný a milý. V našem pokoji nás nejvíce nadchla terasa s posezením a skvělým výhledem. Parádní bylo také wellness s bazénem a saunou, kam si člověk po celém dni plném výletu mohl jít odpočinout. Hotel má dokonce i svou písečnou pláž s lehátky přímo u vody. Bezesporu nejlepší však byla polopenze. Všechna jídla, která jsme ochutnali, byla naprosto vynikající.”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tým
Ověřeno Travelkingem

“Ubytování v Hotelu Grand **** i Český Krumlov nás nadchly natolik, že se nám nechtělo ani odjíždět domů. Poloha hotelu přímo na náměstí je ideální výchozí bod k procházkám malebnými uličkami a k návštěvě zámku. Do pokoje v depandanci nás dovedla moc milá paní recepční. Výbornou snídani jsme si vychutnávaly na zahrádce s výhledem na historické náměstí. Jako netradiční prohlídku města doporučujeme vyzkoušet plavbu na voru. Ubytování i návštěvu Českého Krumlova všem vřele doporučujeme!”

Aneta Kotrlová
Aneta Kotrlová
Zákaznická podpora


Možností, kam jet na dovolenou v Česku s dětmi, je opravdu hodně. Pokud se na rodinný pobyt vypravíte do jižních Čech, rozhodně nebudete litovat. Možnosti trávení volného času jsou v této malebné části republiky doslova neomezené. Z obrovského množství atraktivních výletních cílů je skoro těžké vybírat.

Od jara do podzimu lákají k návštěvě ty nejkrásnější hrady a zámky. Mezi perly jižních Čech patří například zámek Hluboká, zámek Orlík nad Vltavou či hrad Landštejn. Najdete zde i dvě památky UNESCO: překrásný hrad a zámek Český Krumlov a vesničku Holašovice s tradičními staveními ve stylu selského baroka. Nádhernou jihočeskou krajinou s mnoha rybníky vás při výletech pěšky i na kole provede rozvětvená síť turistických stezek. Pokud patříte vy a vaše děti mezi milovníky zvířátek, můžete navštívit krokodýlí zoo v Protivíně nebo zoologické zahrady u zámku Hluboká či v Táboře.

Kam na dovolenou v jižních Čechách s dětmi?

V rámci jižních Čech je pro dovolenou s dětmi vynikajícím místem okolí přehrady Lipno. Malebná příroda v množstvím turistických stezek a cyklotras nabízí mnoho skvělých výletních cílů, ke kterým to nebude daleko. V létě si navíc na březích Lipna užijete parádní koupání, a v zimě si dokonce zalyžujete na svazích ski areálů ve Frymburku či v Lipně nad Vltavou.

Chcete svým dětem dopřát dovolenou jako v pohádce? Pak se společně vydejte do úchvatného Českého Krumlova. Město plné starobylých budov a impozantní hrad a zámek okouzlí malé i velké. Zpestřit pobyt si můžete třeba návštěvou muzea tortury, muzea voskových figurín nebo muzea loutek. Při procházkách po městě stojí za to zakousnout vyhlášený staročeský perník.

Pokud cestujete s malými dětmi, doporučujeme vám především jihočeské baby friendly hotely, které jsou speciálně vybaveny pro pobyt malých hostů. Ochotně vám tam zapůjčí například dětské postýlky, židličky či vaničky, a tak ušetříte spoustu místa v kufru auta.

Uniknout by vám neměla ani naše nabídka pobytů v jižních Čechách s dítětem zdarma. Za ušetřené finance dětem na dovolené dopřejte něco navíc.