Dovolená v jižních Čechách s dětmi

Jižní Čechy jsou skvělou volbou pro dovolenou s dětmi v jakémkoliv ročním období. Překrásná příroda se spoustou rybníků, starobylá města plná památek i množství hradů a zámků zaručují, že nudit se rozhodně nebudete. Pobyt v jižních Čechách si zkrátka užije celá rodina.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“V Hotelu Kilián jsem byl už několikrát a musím zmínit hlavně paní majitelku, která nám vždy ochotně poradila, kam na výlety po okolí. Díky ní na nás také vždy čekala báječná snídaně i večeře a někdy i večerní hudební program v podání jejího manžela. Pobyt určitě doporučuji, rád se tam vracím.”

Martin Dittert
Obchodní tým


Možností, kam jet na dovolenou v Česku s dětmi, je opravdu hodně. Pokud se na rodinný pobyt vypravíte do jižních Čech, rozhodně nebudete litovat. Možnosti trávení volného času jsou v této malebné části republiky doslova neomezené. Z obrovského množství atraktivních výletních cílů je skoro těžké vybírat. Od jara do podzimu lákají k návštěvě ty nejkrásnější hrady a zámky. Mezi perly jižních Čech patří například zámek Hluboká, zámek Orlík nad Vltavou či hrad Landštejn. Najdete zde i rovnou dvě památky UNESCO: překrásný hrad a zámek Český Krumlov a vesnička Holašovice s tradičními staveními ve stylu selského baroka. Nádhernou jihočeskou krajinou s mnoha rybníky vás při výletech pěšky i na kole provede rozvětvená síť turistických stezek. Pokud patříte vy a vaše děti mezi milovníky zvířátek, můžete navštívit některé z několika zoologických zahrad, jako je například krokodýlí zoo v Protivíně nebo zoo u zámku Hluboká či v Táboře.

Kam na dovolenou v jižních Čechách s dětmi?

V rámci jižních Čech je pro dovolenou s dětmi vynikajícím místem okolí přehrady Lipno. Malebná příroda v množstvím turistických stezek a cyklotras nabízí mnoho skvělých výletních cílů, ke kterým to nebude daleko. V létě si navíc na březích Lipna užijete parádní koupání a v zimě si na svazích ski areálů ve Frymburku či v Lipně nad Vltavou i zalyžujete.

Chcete svým dětem dopřát dovolenou jako v pohádce? Pak se společně vydejte do úchvatného Českého Krumlova. Město plné starobylých budov a impozantní hrad a zámek okouzlí malé i velké. Zpestřit pobyt si můžete třeba návštěvou muzea tortury, muzea voskových figurín nebo muzea loutek. Při procházkách po městě stojí za to zakousnout vyhlášený staročeský perník.

Pokud cestujete s malými dětmi, doporučujeme vám především baby friendly hotely, které jsou speciálně vybaveny pro pobyt malých hostů. Ochotně vám tam zapůjčí například dětské postýlky, židličky či vaničky, a tak ušetříte spoustu místa v kufru auta.

Uniknout by vám neměla ani naše nabídka pobytů v jižních Čechách s dítětem zdarma. Za ušetřené finance si můžete dovolenou zpestřit něčím navíc.