Dovolená v Západopomořanském vojvodství

Nádherné písčité pláže pod útesy, tyrkysová voda, cihlové majáky a romantická mola – to vše a daleko více na vás čeká během dovolené v Západopomořanském vojvodství. Díky velkému kulturnímu a přírodnímu bohatství je jedním z nejnavštěvovanějších regionů Polska. Břehy omývá Baltské moře a jeho území je domovem proslulého Volyňského parku a také letovisek Svinoústí a Kolobřeh.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“V Hotelu Victoria jsme strávili příjemný a odpočinkový pobyt. Personál hotelu byl velice milý a ochotně nám vše vysvětlil. Pokoj byl dostačující a příjemným překvapením byl velký balkon. Nejvíce jsme byli nadšení z wellness centra. Do sauny jsme se chodili prohřát po koupání v osvěžujících vodách Baltu. Doporučujeme navštívit písečnou pláž kousek od hotelu, vyzkoušet koupání v Baltském moři a zajet do sousedního města Kolobřeh. ”

Aneta Kotrlová
Aneta Kotrlová
Zákaznická podpora

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Za krásnými plážemi nemusíte jezdit jenom na jih. Objevte krásy severozápadu Polska během dovolené v Západopomořanském vojvodství a poznejte naše sousedy o trochu lépe, budete mile překvapeni! Území tohoto regionu je poseté malebnými přímořskými i lázeňskými letovisky a obklopené krásnou krajinou.

Hezká místa, která stojí za to vidět

  • Trzęsacz: Na první pohled nenápadná víska skrývá několik krásných, fotogenických zákoutí, například zříceninu kostela u pláže, u které je během léta zřízeno koupaliště s veškerým zázemím. Milovníky vodních sportů jistě potěší, že pobřeží vesnice je ideálním místem pro kitesurfing nebo windsurfing.

  • Kolobřeh: Oblíbené přímořské letovisko je skvělým místem pro rodinnou dovolenou s dětmi nebo wellness pobyt s drahou polovičkou. Kolobřeh je totiž rovněž vyhlášeným lázeňským střediskem, které zdobí několik nádherných památek, jako bazilika Nanebevzetí Panny Marie, promenáda Wydmowa a dominanta města – cihlový maják.

  • Svinoústí: Tohle město se rozléhá na 44 ostrovech, avšak obydlené jsou pouze 3 – Uznojem, Volyň a Karsibór. Lázeňské letovisko se pyšní největším počtem slunečných dnů v Polsku a je proslulé díky lázeňství. Léčebné prameny tu využívají již od 19. století. Ve Svinoústí se rovněž nachází mnoho hezkých staveb, například nejvyšší maják v Polsku, a několik pevností – Gerharda, Andělova a Západní.

  • Volyňský národní park: Celé území ostrova Volyň pokrývá Volyňský národní park. Při procházkách chráněným územím vás okouzlí pláže s pískovými útesy a omámí vůně borovic a moře. Ostrov obývá orel mořský, který je rovněž symbolem parku, zubři, jeleni, ale i dravci.

Náš tip: Láká vás polské baltské pobřeží a hledáte inspiraci kam vyrazit? Podívejte se na náš seznam nejkrásnějších pláží v Polsku.