Tábor: Tipy na výlet a zajímavá místa

Tábor je nádherné starobylé město s mnoha měšťanskými domy zdobenými štíty. Dlouhá historie města dýchá každém kroku. K největším skvostům patří budova radnice ze 16. století, ve které se nachází zajímavá expozice Husitského muzea, která vás zavede až do středověkého podzemí. V Táborské botanické zahradě nabízí zajímavé řazení rostlin podle jejich užitečnosti a významu. Setkáte se tu tedy jak s „pozitivními“ rostlinkami, tak i s jejich „negativními“ protějšky – plevely a rostlinami jedovatými i halucinogenními. Dále v Táboře najdete Muzeum čokolády a marcipánu, Muzeum lega a krásnou malou zoologickou zahradu.

Jordánský vodopádNejoblíbenější výlet v lokalitě

Jeden z nejefektnějších umělých vodopádů v České republice je Jordánský vodopád ve městě Tábor. Vodopád je někdy také nazýván jako “pravá ruka Jordánu”, rybníka postaveného v roce 1492 původně jako zásobárna pitné vody, který je nejstarší přehradní nádrží v Česku. Z nádrže vytéká Tismenický potok, na kterém se tento 18 m vysoký vodopád nachází. Má výrazný vějířovitý tvar, u paty dosahuje šířky šest až osm metrů, padá do tůně a potom teče dál Tismenickým potokem do řeky Lužnice. Vede k němu zhruba jeden kilometr dlouhá příjemná procházka od vodopádu pod Bechyňskou bránou.

Více informací

TáborNejoblíbenější výlet v lokalitě

Žádné město není tak spojeno s husitským hnutím jako Tábor. Město bylo založeno husity v roce 1420 a sloužilo jako základna jejich vojsku. Dnes se můžete vydat na procházku historickým centrem a především na Žižkově náměstí obdivovat zdobené štíty měšťanských domů. Uprostřed náměstí se vyjímá renesanční kašna a pomník Jana Žižky z Trocnova. Táborská radnice patří k nejvýznamnějším památkám pozdní gotiky u nás.

Co navštívit v Táboře?

  • Podzemní chodby
  • ZOO Tábor
  • Muzeum čokolády a marcipánu
  • Nevynechejte ani botanickou zahradu, Husitské muzeum, věž Kotnov s přilehlou Bechyňskou bránou, Muzeum Lega nebo Rozhlednu Hýlačku.

K přírodním zajímavostem patří nádrž Jordán s Jordánským vodopádem a Geologická expozice Pod Klokoty

Více informací

Mapa tipů na výletcelkem4 tipů

Tábor: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet