Barion Pixel
Osobně ověřené nabídky

U nás v Travelkingu pobyty osobně ověřujeme a ručíme za to, že každý z nich bude stát za to.

Podle čeho pobyty ověřujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobně ověřeno musí splňovat alespoň 2 ze 3 kritérií:

  • Pobyt ověřil člen Travelking týmu

    Všechno jsme si vyzkoušeli a víme, co vám nabízíme.
  • Z pobytu se vracejí spokojení zákazníci

    Vážíme si vaší zpětné vazby. Hodnocení alespoň 4/5 je známka vaší spokojenosti.
  • Zákazníci si pobyt vybírají opakovaně

    Věříme, že pokud se k pobytu zákazníci vracejí i po sté, je skutečně kvalitní.

Tábor: Tipy na výlet a zajímavá místa

Tábor je nádherné starobylé město s mnoha měšťanskými domy zdobenými štíty. Dlouhá historie města dýchá každém kroku. K největším skvostům patří budova radnice ze 16. století, ve které se nachází zajímavá expozice Husitského muzea, která vás zavede až do středověkého podzemí. V Táborské botanické zahradě nabízí zajímavé řazení rostlin podle jejich užitečnosti a významu. Setkáte se tu tedy jak s „pozitivními“ rostlinkami, tak i s jejich „negativními“ protějšky – plevely a rostlinami jedovatými i halucinogenními. Dále v Táboře najdete Muzeum čokolády a marcipánu, Muzeum lega a krásnou malou zoologickou zahradu.

Jordánský vodopád Nejoblíbenější výlet v lokalitě

Jeden z nejefektnějších umělých vodopádů v České republice je Jordánský vodopád ve městě Tábor. Vodopád je někdy také nazýván jako “pravá ruka Jordánu”, rybníka postaveného v roce 1492 původně jako zásobárna pitné vody, který je nejstarší přehradní nádrží v Česku. Z nádrže vytéká Tismenický potok, na kterém se tento 18 m vysoký vodopád nachází. Má výrazný vějířovitý tvar, u paty dosahuje šířky šest až osm metrů, padá do tůně a potom teče dál Tismenickým potokem do řeky Lužnice. Vede k němu zhruba jeden kilometr dlouhá příjemná procházka od vodopádu pod Bechyňskou bránou.

Více informací

Mapa tipů na výlet celkem 1 tipů

Tábor: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Pokračováním prohlížení těchto stránek dáváte souhlas se zpracováním cookies v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů. OK