Dovolená v Murau

Malebný štýrský region Murau se nachází na jižní straně pohoří Vysoké Taury. Jedná se o jednu z nejslunnějších oblastí Rakouska, ve které v zimě láká sedm lyžařských areálů a v létě zase nedotčená příroda plná turistických a cyklistických tras. Po celý rok můžete v mnoha horských chatách ochutnat tradiční štýrsko-korutanské pochoutky, a tak si dovolenou v Murau užijete všemi smysly!

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Dokonalé místo pro milovníky přírody

Hory pokrývají většinu území Rakouska a jejich nedotčená příroda je hlavním turistickým lákadlem ve všech ročních obdobích. A region Murau není v tomto směru výjimkou! Svahy Vysokých Taur můžete v zimě sjíždět po sjezdovkách hned sedmi lyžařských areálů. V létě vás idylickou krajinou plnou horských jezer, vodopádů, hlubokých lesů a kouzelných údolí provede téměř 1 400 km turistických tras.

Nejlepší ski areály v Murau:

  • Kreischberg – nejznámější středisko v oblasti nabízí 43 sjezdovek a je pravidelným dějištěm světových pohárů ve snowboardingu
  • Turracher Höhe 41 kilometrů sjezdovek všech obtížností potěší jak zkušené lyžaře, tak rodiny s dětmi
  • Lachal – menší areál, ve kterém si zimní radovánky užijete bez davů

Nudit se ovšem nebudete ani v létě! Překrásnou přírodu si můžete projet po vyhlášených murských cyklostezkách, které vás nezklamou, ať už jste začátečník, rekreační jezdec či profesionál toužící po výzvách. Dovolenou v Murau si dále můžete zpestřit plaváním, rybařením, jízdou na koni nebo třeba hrou golfu na některém ze dvou skvělých zdejších hřišť.

Horští „komorníci“ k vašim službám

Oblast Turracher Höhe se pyšní jedním světovým unikátem. Jsou jím tzv. butlers neboli horší komorníci, kteří znají v regionu každý kámen a jeho krásy turistům ukazují po celý rok. Ke službám, které komorníci cestovatelům poskytují, patří například příprava snídaně při východu slunce na horských vrcholech, pikniky na alpských pastvinách či nahlédnutí do technických služeb zdejších hor. Samozřejmostí jsou také túry na míru a detailní seznámení s místní přírodou.