Dovolená na Modravě

Na soutoku tří horských potoků se nachází Modrava, malá šumavská osada, která jako by stála na konci světa. Za malebnou vesničkou už nenajdete nic než hluboké lesy a rozlehlé slatě. Při pobytu na Modravě si odpočinete od ruchu velkoměsta a necháte se obejmout krásnou, ale divokou přírodou.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Dříve dřevařská osada, dnes oblíbené středisko horské turistiky. Malebná osada Modrava v srdci Šumavy celoročně láká aktivní turisty, aby objevili krásy okolní přírody. Nechce se jejím voláním nalákat i vy!

Hledáte útěk z města? Zkuste pobyt na Modravě!

Pokud patříte mezi nadšené horaly, kteří dají cokoliv za to, aby se jen tak mohli toulat netknutou přírodou, bude se vám v těchto končinách rozhodně líbit! Šumavská Modrava je zasazená do krásné krajiny, která ukrývá celou řadu zajímavých výletních cílů. Zábava vás nemine ani v samotné vesničce, kde zavítáte do Návštěvnického centra dřevařství nebo do lanového centra.

Vypravte se třeba na procházku údolím Modravského potoka nebo navštivte Cikánskou slať, jedno z nejvzácnějších míst v národním parku. Pokud máte rádi pohledy z výšky, vydejte se k netradiční rozhledně Poledník, která vám za zdolání 227 schodů nabídne panoramatický výhled na českou i německou část Šumavy. Vydejte se i na výlet do nedaleké Kvildy, která láme teplotní rekordy, nebo objevte Tříjezerní slať, kam vede z Modravy příjemná 9kilometrová trasa.

V zimě to na Modravě žije dál. V okolí obce se vypravíte na skvěle upravené běžecké stopy, nebo si sbalíte lyže či snowboard a vydáte se prověřit místní skiareály. Navštivte třeba parádní ski areály Kvilda, Nové Hutě nebo Zadov.

Jak si pobyt v horách užít naplno? Vyberte si ubytování s wellness, ať si máte, kde odpočinout. V zimě zase sáhněte po hotelech u sjezdovky a v létě preferujte ubytování s možností zapůjčení Nordic Walking holí, které vám usnadní chůzi po horských stezkách.