Malá Fatra: Tipy na výlet a zajímavá místa

Malá Fatra je turistický ráj, ve kterém si díky jeho rozmanitosti přijde na své opravdu každý, ať už touží po méně obtížných výstupech či náročné vysokohorské turistice. Nejznámějším lákadlem jsou Jánošíkove diery, které tvoří soustava kaňonů, vodopádů, žebříků a lávek. Dalšími oblíbenými cíli jsou nádherné vrcholy Velký Rozsutec, Velký Kriváň nebo sousední Chleb. Za příznivého počasí nabízejí překrásné výhledy na Velkou Fatru, Západní Tatry, Chočské vrchy a další pohoří.

SKI PARK Kubínska hoľaNejoblíbenější výlet v lokalitě

SKI PARK Kubínska hoľa nabízí aktivity a zábavu pro celou rodinu. Od free-ride přes závodní tratě až po dětskou školku, na své si přijde každý. Návštěvníci oceňují hlavně denně upravované sjezdovky v celkové délce 14 km, 9 tratí a 11 vleků. Těšit se můžete také na převýšení 676 m.Velkou výhodou střediska je jižní strana sjezdových svahů a samotné umístění Oravské Magury, která poskytuje nádherný výhled na celou Oravu, Nízké i Západní Tatry, protilehlé Chočské vrchy, Malou a Velkou Fatru.

Otevírací doba:

  • v sezóně denně od 8:30 do 15:30 hodin

Vstupné:

  • Dospělí: 24 €/2 hodiny, 33 €/den, 167 €/týden
  • Junioři: 20 €/2 hodiny, 27 €/den, 137 €/týden
  • Děti: 15 €/2 hodiny, 20 €/den, 102 €/týden

Náš tip: Ceny skipasů v e-shopu SKI PARKu Kubínská hoľa jsou levnější o několik eur v porovnání s cenami přímo na místě. Pokud byste tedy rádi ušetřili a skipasy pro vás či celou rodinu, zakupte je už doma a přes internet.

Více informací

Národní park Malá FatraNejoblíbenější výlet v lokalitě

Malá Fatra je učiněný turistický ráj, ve kterém lze podnikat překrásné, více nebo méně náročné túry. Bezesporu nejnamáhavější z nich je velice atraktivní hřebenovka. O Malé Fatře se tvrdí, že má v sobě trochu z každého koutu Slovenska. Mnoho lidí je dokonce přesvědčeno, že se tu nachází nejhezčí slovenský vrchol, kterým je Veľký Rozsutec. Velice oblíbeným je též nejvyšší vrchol Malé Fatry - Veľký Kriváň. Nejen tyto dva, ale i mnohé jiné vrcholy nabízejí za dobré viditelnosti překrásné výhledy na Velkou Fatru, Západní Tatry, Chočské vrchy a další pohoří.

Více informací

Mapa tipů na výletcelkem21 tipů

Malá Fatra: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet