Dovolená s dětmi na Slovensku

Za perfektní dovolenou nemusíte jezdit daleko. U našich nejbližších sousedů najedete spoustu přírodních i kulturních pokladů, které vám zajistí nádherný pobyt se vším všudy. Horská panoramata, historická města, tradiční gastronomie a kulturní akce. Ať už si dovolenou s dětmi na Slovensku naplánujete jakkoliv, jedno je jisté – vrátíte se plni krásných zážitků a brynzových halušek.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Hotel se nachází v klidné lokalitě a je přímo propojený s lázeňským komplexem, který je díky fitness, relaxační i zážitkové části vhodný opravdu pro celou rodinu. Pokoje byly prostorné, čisté a moderně zařízené, strava chutná a personál ochotný a vstřícný.”

Jan Přichystal
Jan Přichystal
Vedoucí zákaznické podpory
Ověřeno Travelkingem

“Quatro je naším partnerem v Travelkingu už od roku 2014 a má tisíce spokojených zákazníků. I já sám jsem tam byl už několikrát. Quatro je pro mě jistota - vždy čisté, cenově dostupné ubytování s milým personálem. A díky tomu, že jde o více penzionů, vždycky najdete nějaké volné termíny.”

Peter Kóša
Peter Kóša
Spolumajitel Travelkingu


Slovensko je sice malé co do rozlohy, zato vám však může nabídnout velká dobrodružství. Pro dovolenou s dětmi je tato krásná zem jako stvořená. Čeká tu na vás spoustu letních i zimních aktivit, při kterých si užijí spoustu zábavy malí i velcí turisté. Přírodní perly střídají kulturní poklady a třešničkou na tom všem je tradiční slovenská gastronomie, na které si opravdu pochutnáte. Tak co? Vyrazíte pozdravit naše nejbližší sousedy?

Aktivní dovolenou s dětmi na Slovensku nešlápnete vedle

Chloubou číslo jedna je slovenská příroda, která vás naprosto odzbrojí. Každému se při pomyšlení na Slovensko vybaví Tatry, kam můžete v létě vyrazit za vysokohorskou turistikou a adrenalinem a v zimě na báječné sjezdovky. Nedotčená krajina plná ledovcových jezer, skalnatých horských štítů a voňavého jehličnatého lesa vám vykouzlí úsměv na tváři a klid v duši. Vybírat můžete z kratších i delších túr a procházek v předhůří. Aktivní dovolená s dětmi na Slovensku pro vás bude opravdovým zážitkem, ale počítejte i s tím, že se pořádně zapotíte.

Tatry ale nejsou jedinou částí Slovenska, která skýtá ryzí přírodu. Pohádkově se budete mít také v oblasti Liptov. Tento nádherný zelený region je pro rodiny s dětmi tím pravým ořechovým. Malebnost místní krajiny vás chytne za srdce, zaujmou vás také veřejnosti přístupné jeskyně nebo zříceniny středověkých hradů. V zimě si tu užijete zase perfektní běžkařské tratě.

Nezapomeňte nahlédnout také do minulosti ve slovenských městech. Navštivte moderní Bratislavu, historické Komárno, malebnou Nitru nebo kouzelné Košice. Čeká tu na vás příjemná atmosféra, dobré jídlo i milí lidé.

Na Slovensko za koupáním a termály

Jih Slovenska je charakteristický termálními prameny, kterými se můžete nechat hýčkat v jedněch z místních lázní. Mezi nejnavštěvovanější slovenská wellness patří Podhájská, Dunajská Streda nebo Komárno. Odpočívejte tu v krásném a klidném prostředí a načerpejte energii z horké a léčivé vody.

U nás si můžete zvolit ubytování propojené s lázněmi, s vířivkou nebo saunou. Vybírejte z osobně ověřených pobytů a buďte si jistí komfortem a kvalitou služeb, které vás v lázeňských letoviscích čekají. Spoustu atrakcí je připraveno i pro děti, kteří si užijí spoustu legrace v aquaparku, ve venkovních bazénech s tobogány a skluzavkami nebo na dětském koutku u ubytování.