Dovolená s dětmi na Slovensku

Za perfektní dovolenou nemusíte jezdit daleko. U našich nejbližších sousedů najedete spoustu přírodních i kulturních pokladů, které vám zajistí nádherný pobyt se vším všudy. Horská panoramata, historická města, tradiční gastronomie a kulturní akce. Ať už si dovolenou s dětmi na Slovensku naplánujete jakkoliv, jedno je jisté – vrátíte se plni krásných zážitků a brynzových halušek.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt si užila celá naše rodina. Malé Bielice jsou místem, kde můžete zrelaxovat nejen tělo, ale i mysl. Pokud nevyhledáváte luxus, ale spíše klid, příjemné prostředí a velmi milý personál, jistě si tento hotel zamilujete. Velký benefit vidím v tom, že je wellness centrum přístupné po celou dobu pobytu, od rána do večera, a to i v den odjezdu. Z výletů určitě doporučuji navštívit město Bojnice. Okouzlí vás množstvím historických památek. Mimo zámku je zde i spousta jiných turistických atrakcí, vynikajících kaváren a restaurací.”

Lenka Homolová
Lenka Homolová
Obchodní tým
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Hotelu Most Slávy *** jsme si užili na maximum. Díky bohaté polopenzi jsme nemuseli řešit stravu, wellness centrum s bazénem a saunou nám umožnilo na chvíli vydechnout a příjemný pokoj s útulnou atmosférou nám poskytl zázemí pro objevování dalšího kousku světa. Jako milovníky přírody nás potěšilo, že se hned za hotelem tyčí Strážovské vrchy, které jsou plné turistických tras a lákají na procházky s krásnými výhledy do údolí. Navíc jsme to měli blízko i do města Trenčín, kde nás oslovil mohutný středověký hrad. Pobytu zkrátka nic nechybělo. Přijďte si i vy užít relax ve stylu filmových hvězd! ”

Aneta Šmejcová
Aneta Šmejcová
Senior copywriter


Slovensko je sice malé co do rozlohy, zato vám však může nabídnout velká dobrodružství. Pro dovolenou s dětmi je tato krásná zem jako stvořená. Čeká tu na vás spoustu letních i zimních aktivit, při kterých si užijí spoustu zábavy malí i velcí turisté. Přírodní perly střídají kulturní poklady a třešničkou na tom všem je tradiční slovenská gastronomie, na které si opravdu pochutnáte. Tak co? Vyrazíte pozdravit naše nejbližší sousedy?

Aktivní dovolenou s dětmi na Slovensku nešlápnete vedle

Chloubou číslo jedna je slovenská příroda, která vás naprosto odzbrojí. Každému se při pomyšlení na Slovensko vybaví Tatry, kam můžete v létě vyrazit za vysokohorskou turistikou a adrenalinem a v zimě na báječné sjezdovky. Nedotčená krajina plná ledovcových jezer, skalnatých horských štítů a voňavého jehličnatého lesa vám vykouzlí úsměv na tváři a klid v duši. Vybírat můžete z kratších i delších túr a procházek v předhůří. Aktivní dovolená s dětmi na Slovensku pro vás bude opravdovým zážitkem, ale počítejte i s tím, že se pořádně zapotíte.

Tatry ale nejsou jedinou částí Slovenska, která skýtá ryzí přírodu. Pohádkově se budete mít také v oblasti Liptov. Tento nádherný zelený region je pro rodiny s dětmi tím pravým ořechovým. Malebnost místní krajiny vás chytne za srdce, zaujmou vás také veřejnosti přístupné jeskyně nebo zříceniny středověkých hradů. V zimě si tu užijete zase perfektní běžkařské tratě.

Nezapomeňte nahlédnout také do minulosti ve slovenských městech. Navštivte moderní Bratislavu, historické Komárno, malebnou Nitru nebo kouzelné Košice. Čeká tu na vás příjemná atmosféra, dobré jídlo i milí lidé.

Na Slovensko za koupáním a termály

Jih Slovenska je charakteristický termálními prameny, kterými se můžete nechat hýčkat v jedněch z místních lázní. Mezi nejnavštěvovanější slovenská wellness patří Podhájská, Dunajská Streda nebo Komárno. Odpočívejte tu v krásném a klidném prostředí a načerpejte energii z horké a léčivé vody.

U nás si můžete zvolit ubytování propojené s lázněmi, s vířivkou nebo saunou. Vybírejte z osobně ověřených pobytů a buďte si jistí komfortem a kvalitou služeb, které vás v lázeňských letoviscích čekají. Spoustu atrakcí je připraveno i pro děti, kteří si užijí spoustu legrace v aquaparku, ve venkovních bazénech s tobogány a skluzavkami nebo na dětském koutku u ubytování.