Dovolená s dětmi na Slovensku

Za perfektní dovolenou nemusíte jezdit daleko. U našich nejbližších sousedů najedete spoustu přírodních i kulturních pokladů, které vám zajistí nádherný pobyt se vším všudy. Horská panoramata, historická města, tradiční gastronomie a kulturní akce. Ať už si dovolenou s dětmi na Slovensku naplánujete jakkoliv, jedno je jisté – vrátíte se plni krásných zážitků a brynzových halušek.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Poloha hotelu je prostě super. Za jasného počasí vidíte vrcholky Tater a je to kousek na lanovku na Štrbské Pleso. Po cestě domů jsme navštívili Liptovskou Maru a okolí, což jsme si moc užili. Personál hotelu je velmi ochotný! Pan provozní nás uvítal s tím, že si máme dát kávičku a on nám povypráví kam se vydat na výlety. Vyspali jsme se pohodlně a v klidu. Strava byla v pořádku. Rozhodně doporučuji zajet sem na více dní, protože jsme toho za víkend spoustu nestihli navštívit. Pobyt jsme si užili na maximum a vřele jej doporučujeme.”

Vladimír Dvořák
Vladimír Dvořák
Obchodní tým
Ověřeno Travelkingem

“Hotel se nachází v klidné lokalitě a je přímo propojený s lázeňským komplexem, který je díky fitness, relaxační i zážitkové části vhodný opravdu pro celou rodinu. Pokoje byly prostorné, čisté a moderně zařízené, strava chutná a personál ochotný a vstřícný.”

Jan Přichystal
Jan Přichystal
Vedoucí zákaznické podpory


Slovensko je sice malé co do rozlohy, zato vám však může nabídnout velká dobrodružství. Pro dovolenou s dětmi je tato krásná zem jako stvořená. Čeká tu na vás spoustu letních i zimních aktivit, při kterých si užijí spoustu zábavy malí i velcí turisté. Přírodní perly střídají kulturní poklady a třešničkou na tom všem je tradiční slovenská gastronomie, na které si opravdu pochutnáte. Tak co? Vyrazíte pozdravit naše nejbližší sousedy?

Aktivní dovolenou s dětmi na Slovensku nešlápnete vedle

Chloubou číslo jedna je slovenská příroda, která vás naprosto odzbrojí. Každému se při pomyšlení na Slovensko vybaví Tatry, kam můžete v létě vyrazit za vysokohorskou turistikou a adrenalinem a v zimě na báječné sjezdovky. Nedotčená krajina plná ledovcových jezer, skalnatých horských štítů a voňavého jehličnatého lesa vám vykouzlí úsměv na tváři a klid v duši. Vybírat můžete z kratších i delších túr a procházek v předhůří. Aktivní dovolená s dětmi na Slovensku pro vás bude opravdovým zážitkem, ale počítejte i s tím, že se pořádně zapotíte.

Tatry ale nejsou jedinou částí Slovenska, která skýtá ryzí přírodu. Pohádkově se budete mít také v oblasti Liptov. Tento nádherný zelený region je pro rodiny s dětmi tím pravým ořechovým. Malebnost místní krajiny vás chytne za srdce, zaujmou vás také veřejnosti přístupné jeskyně nebo zříceniny středověkých hradů. V zimě si tu užijete zase perfektní běžkařské tratě.

Nezapomeňte nahlédnout také do minulosti ve slovenských městech. Navštivte moderní Bratislavu, historické Komárno, malebnou Nitru nebo kouzelné Košice. Čeká tu na vás příjemná atmosféra, dobré jídlo i milí lidé.

Na Slovensko za koupáním a termály

Jih Slovenska je charakteristický termálními prameny, kterými se můžete nechat hýčkat v jedněch z místních lázní. Mezi nejnavštěvovanější slovenská wellness patří Podhájská, Dunajská Streda nebo Komárno. Odpočívejte tu v krásném a klidném prostředí a načerpejte energii z horké a léčivé vody.

U nás si můžete zvolit ubytování propojené s lázněmi, s vířivkou nebo saunou. Vybírejte z osobně ověřených pobytů a buďte si jistí komfortem a kvalitou služeb, které vás v lázeňských letoviscích čekají. Spoustu atrakcí je připraveno i pro děti, kteří si užijí spoustu legrace v aquaparku, ve venkovních bazénech s tobogány a skluzavkami nebo na dětském koutku u ubytování.