Vydejte se poznat krásy jednoho z nejkouzelnějších českých měst - Českého Krumlova. Ubytováni budete nedaleko centra i hradu a zámku v Penzionu Golden Crown ***. V ceně je ubytování v pokoji Ekonomy a chutné snídaně formou bufetu či servírované (dle obsazenosti) každé ráno.

O ubytování

Penzion Golden Crown se nachází v klidné části Českého Krumlova v nově zrekonstruovaném historickém domě na břehu Vltavy. Starobylé centrum města je památnou UNESCO. Z penzionu dojdete příjemnou procházkou malebnými uličkami na nádherné náměstí Svornosti (2 km). Odtud je to jen pár kroků na Lazebnický most, přes který přejdete až k hlavním dominantám Českého Krumlova: zámecké věži, hradu a zámku Český Krumlov a Plášťovému mostu. Zámecký příkop s medvědy bude zajímavá podívaná nejen pro děti. Jako v pohádce si budete připadat v úchvatné Pivovarské zahradě (2,5 km) či v zámecké zahradě Letohrádku Bellarie s otáčivým hledištěm (3 km). Na horu Kleť (9 km) se vypravte na nejstarší kamennou rozhlednu v Česku. Oblíbenými cíli turistů v okolí jsou například zřícenina hradu Dívčí kámen (15 km), jezero Lipno (22 km) nebo cisterciácký klášter Zlatá Koruna (10 km).

Kde budete spát?

Ubytováni budete v moderně zařízeném dvoulůžkovém pokoji Economy s výhledem na řeku či Křížovou horu. K naprostému komfortu budete mít k dispozici LCD televizi, WiFi připojení, posezení, trezor a vlastní koupelnu se sprchovým koutem, kosmetikou a fénem. O pohodlný spánek se postará velká manželská postel s nočními stolky a lampičkami, polštáři ve dvou velikostech a kvalitními přikrývkami. Za příplatek je možné ubytování v prostornějším dvoulůžkovém pokoji Superior, kde najdete navíc i klimatizaci.

Na čem si pochutnáte?

Energii na celý den načerpáte každé ráno při bohaté snídani, která má dle obsazenosti servírovanou, nebo bufetovou formu.

Penzion Golden Crown ***

Plešivecká 146 , Český Krumlov
Česká republika

777 573 100

recepce@golden-crown.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Mazlíček povolen
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Parkování 200 Kč/den.

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
1,5 km
Vzdálenost od jezera
3 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
26 km
Sjezdovka
17 km

Tipy na výlet

Český Krumlov (UNESCO) Tip na výlet

Český Krumlov je perla Jižních Čech a po právu také jedno z nejnavštěvovanějších míst u nás. Romantické městečko s bohatou historií i impozantním zámkem se nachází na řece Vltavě, která dodává celému místu skutečně pohádkovou atmosféru. V centru i na nábřeží na vás čekají historické budovy, výborné restaurace, dobové obchůdky a především spousta kulturního vyžití. Celá oblast, která je nazývána "Branou Šumavy" je od roku 1992 zapsána na seznam UNESCO.

Co nevynechat při návštěvě Českého Krumlova?

  • Státní hrad a zámek Český Krumlov
  • Zámeckou zahradu s otáčivým hledištěm
  • Zámeckou věž
  • Navštivte také Muzeum voskových figurín, 3D muzeum, Egon Schiele Art Centrum, Kostel sv. Víta nebo místní pivovar.

Mezi nejvýznamnější kulturní akce patří Mezinárodní hudební festival Český krumlov nebo Festival barokních umění.

Více informací
Zámek Český Krumlov (UNESCO)
Aquaworld Lipno
Grafitový důl pod Českým Krumlovem