Dovolená na chatě v jižních Čechách

Kraj rybníků, nedotčené přírody, historických měst a majestátních hradů a zámků. To jsou jižní Čechy, které vás chytnou za srdce a hned tak nepustí. Z čistého ovzduší, příjemné atmosféry a všudypřítomného klidu budete unešení, stejně jako ze spousty přírodních a kulturních památek, na které může být náš národ právem hrdý. Chaty a chalupy v jižních Čechách vám zkrátka vykouzlí úsměv na tváři.
Načítám nabídky...

celkem 366 nabídek


Jižní Čechy jsou jednou z nejkrásnějších dovolenkových destinací v tuzemsku. Čeká tu na vás mnoho rozmanitých příležitostí k aktivnímu i pasivnímu odpočinku. Ať už je vaše představa o ideální dovolené jakákoliv, jižní Čechy vám vyplní všechna přání.

Co podniknout na dovolené v jižních Čechách?

Láká vás turistika s krásnými výhledy na idylickou krajinu? Jižní Čechy skýtají velké množství přírodních i kulturních cílů, kam se můžete vydat a užít si procházku malebnou krajinou. Ubytování v přírodě vám umožní vyrazit třeba na Šumavu, kde si vyzkoušíte Stezku korunami stromů nebo strávíte léto u vody na Lipně.

Patříte mezi vášnivé sportovce? Pak vás tento jedinečný kraj také potěší. Je tu totiž nejvíce cykloturistických tras v republice a najdete tu tak spoustu komfortních ubytování pro cyklistické skupiny. Léto na kole můžete také proložit rybařením nebo golfem.

Existuje vůbec lepší lokalita pro rodinnou dovolenou než kraj rybníků? U vody si tu v létě užijete spoustu zábavy, ať už si vyberete chatu u rybníka, u jezera nebo u přehrady. Nádherné přírodní koupání ukryté mezi loukami a lesy vám zajistí dovolenou, na kterou dlouho nezapomenete.

Jižní Čechy nejsou jen krajem působivých přírodních úkazů, ale i starobylých památek, které slouží jako ohlédnutí za bohatou historií této oblasti. Vyrazit můžete objevovat známé české hrady a zámky, jako je Červená Lhota, Hluboká nad Vltavou nebo Rožmberk. Určitě nesmíte vynechat ani světově proslulý Český Krumlov ze seznamu UNESCO, nebo i další snová města jako Třeboň, Tábor nebo České Budějovice.