Užijte si tu pravou historickou atmosféru krásného Českého Krumlova plného úžasných památek. V jedinečných dobových pokojích Penzionu Krásné Údolí se budete cítit jako na zámku. Těšit se můžete také na vydatné snídaně a venkovní posezení na zahradě, sportovci jistě rádi využijí i možnost úschovy kol.

O ubytování

Dobový Penzion Krásné Údolí se nachází v poklidné části Českého Krumlova, jen kousek od břehu Vltavy, 1,5 km od hradu a zámku Český Krumlov a cca 1 km od zámecké zahrady s otáčivým hledištěm.

Při pobytu rozhodně navštivte krásné monumenty města, kromě zámku s kouzelným parkem a působivou zámeckou věží je to i klášterní komplex (2 km), kostel sv. Víta (800 m), statek Kvítkův Dvůr (2 km) nebo synagoga (650 m). Podívat se můžete i do Muzea voskových figurín (800 m), Muzea loutek v Pohádkovém domě (900 m), Egon Schiele Art Centra (850 m) nebo Muzea Fotoateliér Seidel (700 m). Odvážlivci jistě rády prozkoumají také Grafitový důl (2 km) s projížďkou důlním vlakem a poutavým výkladem.

A vyrazit můžete i na delší výlet, k oblíbeným turistickým cílům v okolí patří Ptačí hrádek (2 km), zřícenina hradu Dívčí kámen (12,6 km) či Stezka v korunách stromů v Lipně nad Vltavou (31 km). Jako na dlani uvidíte Český Krumlov a jeho okolí z rozhledny Kleť (9,1 km). Vodní nádrž Lipno (30,8 km) je skvělým místem pro letní osvěžení při koupání a užijete si zde také spoustu sportů, bobovou dráhu a další radovánky. Během zimy je možné si zalyžovat ve Skiareálu Lipno (29,6 km) či Skiparku Frymburk (22,6 km). Méně nároční lyžaři mohou vyrazit do menšího Ski areálu Kozí pláň (13,5 km).

Kde budete spát?

V penzionu vás přivítá útulný pokoj s historickou atmosférou. Každý pokoj je jedinečný, všechny ale disponují vlastní koupelnou, miniledničkou, sadou na přípravu kávy a čaje, televizí a WiFi připojením.

  • Pokoj Kateřina je vybavený manželskou postelí, psacím stolem a posezením s křesly, interiér je laděný do oranžových tónů.

  • Pokoj Viktorie má akcenty v červené barvě a najdete v něm manželskou postel, psací stůl a stolek s křesly k posezení.

  • Pokoj Eleonora zaujme ohromující malbou kněžny Eleonory ze Schwarzenberka ve společnosti vlka. K vybavení pokoje patří dvoulůžková postel a pohovka.

  • Pokoj Josefína je romanticky laděný a vybavený manželskou postelí, pohovkou a křesly k posezení.

Na čem si pochutnáte?

Součástí penzionu není klasická denní restaurace, servírují se zde ale chutné snídaně, které si za příplatek můžete nechat donést až na pokoj. Přes den se pak můžete občerstvit v některé z oblíbených restaurací v okolí.

Něco navíc

Sportovci mohou bezpečně uskladnit svá kola ve dvoře nebo na zahradě penzionu. Najdete zde také příjemné venkovní posezení, skvělé pro letní dny.

Penzion Krásné údolí

Penzion Krásné údolí

Spojovací 187 , Český Krumlov
Česká republika

Provozuje společnost:
Vladimír Beleš IČ: 41904451


+420774446867

krasneudoli@email.cz

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
za 250 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Zdarma

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Kolárna
Minibar

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
0,8 km
Zastávka
0,6 km
Aquapark
22,7 km
Sjezdovka
12,8 km
Běžkování
5,3 km

Tipy na výlet

Český Krumlov (UNESCO)

Český Krumlov (UNESCO) Tip na výlet

Český Krumlov je perla Jižních Čech a po právu také jedno z nejnavštěvovanějších míst u nás. Romantické městečko s bohatou historií i impozantním zámkem se nachází na řece Vltavě, která dodává celému místu skutečně pohádkovou atmosféru. V centru i na nábřeží na vás čekají historické budovy, výborné restaurace, dobové obchůdky a především spousta kulturního vyžití. Celá oblast, která je nazývána "Branou Šumavy" je od roku 1992 zapsána na seznam UNESCO.

Co nevynechat při návštěvě Českého Krumlova?

  • Státní hrad a zámek Český Krumlov
  • Zámeckou zahradu s otáčivým hledištěm
  • Zámeckou věž
  • Navštivte také Muzeum voskových figurín, 3D muzeum, Egon Schiele Art Centrum, Kostel sv. Víta nebo místní pivovar.

Mezi nejvýznamnější kulturní akce patří Mezinárodní hudební festival Český krumlov nebo Festival barokních umění.

Více informací
Zámek Český Krumlov (UNESCO)
Zámek Český Krumlov (UNESCO)
Otáčivé hlediště Český Krumlov
Otáčivé hlediště Český Krumlov
Grafitový důl pod Českým Krumlovem
Grafitový důl pod Českým Krumlovem