Dovolená v Česku u vody

Představte si pohodu u vody obklopené krásnou tuzemskou přírodou. Ubytování v těsné blízkosti rybníka, přehrady nebo řeky potěší nejednoho milovníka koupání, lenošení na pláži nebo nadšené rybáře.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt jsme si moc užili. Při příjezdu nás hned pohltila skvělá domácká atmosféra, která je přítomná jak mezi personálem, tak v celém hotelu. Tady se snad ani nejde vztekat. Apartmán byl prostorný a čistý, po všech procedurách jsme na zdravotních matracích spali jako Budulínci. :). Prosklená terasa, kde se podávalo jídlo, nabízela krásný výhled na rybníky a okolní louky. Pokud sem zavítáte s dětmi, určitě doporučuji poptat možnost ubytování v Jesenických houbičkách. Kdo by nechtěl zkusit bydlet jako Šmoulinka nebo Taťka Šmoula?”

Michaela Nallerová
Michaela Nallerová
Obchodní tým
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Orsinu byl skvělým gurmánským zážitkem přímo u břehu Lipna. Všechny prostory byly velmi moderní a personál pozorný a milý. V našem pokoji nás nejvíce nadchla terasa s posezením a skvělým výhledem. Parádní bylo také wellness s bazénem a saunou, kam si člověk po celém dni plném výletu mohl jít odpočinout. Hotel má dokonce i svou písečnou pláž s lehátky přímo u vody. Bezesporu nejlepší však byla polopenze. Všechna jídla, která jsme ochutnali, byla naprosto vynikající.”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tým


Česká příroda, to nejsou jen Krkonoše s horou Sněžkou. Mnoho ​​českých měst a oblastí je známých hlavně pro řeky, které jsou ideální k sjíždění, nebo pro vodní nádrže, rybníky či přírodní koupaliště v jejich okolí. Poznejte i tuto tvář Česka a skvěle se bavte na dovolené na vodě..

Kde si užijete tu nejlepší dovolenou v Česku u vody?

Mezi lokality, kde budete potkávat vodní plochy na každém kroku, patří hlavně jižní Čechy. Vydejte se na návštěvu Českého Krumlova celosvětově známého díky památkám UNESCO, přes který protéká řeka Vltava. Její četné peřeje lákají vodáky na splav, a tak zde o turisty s kajaky nikdy není nouze. V nedaleké Třeboni se zase všechno točí kolem rybníka Svět - právě u něj najdete slavnou Schwarzenberskou hrobku, pivovar a mnoho restaurací podávajících speciality z kaprů. V jižních Čechách leží také největší česká vodní nádrž Lipno, kde je možné se také koupat a věnovat se vodním sportům.

Účinky ozdravné termální vody budete moci pocítit v českých lázeňských městech. Mezi ty nejznámější patří lázně takzvaného „lázeňského trojúhelníku“, do kterého patří Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně. Léčí se v nich hlavně problémy pohybového, trávicího ústrojí a oběhové soustavy. Voda se k léčebným účelům využívá také v Jeseníkách, kde stojí známé Priessnitzovy léčebné lázně . Právě zde vznikl v roce 1822 první vodoléčebný ústav na světě.