Dovolená v Česku u vody

Představte si pohodu u vody obklopené krásnou tuzemskou přírodou. Ubytování v těsné blízkosti rybníka, přehrady nebo řeky potěší nejednoho milovníka koupání, lenošení na pláži nebo nadšené rybáře.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Hotelu Rakovec splnil naše očekávání. Hotel je umístěný v klidné lokalitě u brněnské přehrady, která nabízí spoustu aktivit. Nesmírně jsme si užili hlavně vstup do wellness, příjemně nás překvapila jeho úroveň, prostor byl moderní a čistý. Snídaně byly velmi chutné a pravidelně doplňované. Také hotelový personál byl po celou dobu pobytu milý a příjemný, takže služby hotelu při nejbližší cestě do Brna opět rádi využijeme.”

Lenka Lávová
Lenka Lávová
Zákaznická podpora
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Orsinu byl skvělým gurmánským zážitkem přímo u břehu Lipna. Všechny prostory byly velmi moderní a personál pozorný a milý. V našem pokoji nás nejvíce nadchla terasa s posezením a skvělým výhledem. Parádní bylo také wellness s bazénem a saunou, kam si člověk po celém dni plném výletu mohl jít odpočinout. Hotel má dokonce i svou písečnou pláž s lehátky přímo u vody. Bezesporu nejlepší však byla polopenze. Všechna jídla, která jsme ochutnali, byla naprosto vynikající.”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tým


Česká příroda, to nejsou jen Krkonoše s horou Sněžkou. Mnoho ​​českých měst a oblastí je známých hlavně pro řeky, které jsou ideální k sjíždění, nebo pro vodní nádrže, rybníky či přírodní koupaliště v jejich okolí. Poznejte i tuto tvář Česka a skvěle se bavte na dovolené na vodě..

Kde si užijete tu nejlepší dovolenou v Česku u vody?

Mezi lokality, kde budete potkávat vodní plochy na každém kroku, patří hlavně jižní Čechy. Vydejte se na návštěvu Českého Krumlova celosvětově známého díky památkám UNESCO, přes který protéká řeka Vltava. Její četné peřeje lákají vodáky na splav, a tak zde o turisty s kajaky nikdy není nouze. V nedaleké Třeboni se zase všechno točí kolem rybníka Svět - právě u něj najdete slavnou Schwarzenberskou hrobku, pivovar a mnoho restaurací podávajících speciality z kaprů. V jižních Čechách leží také největší česká vodní nádrž Lipno, kde je možné se také koupat a věnovat se vodním sportům.

Účinky ozdravné termální vody budete moci pocítit v českých lázeňských městech. Mezi ty nejznámější patří lázně takzvaného „lázeňského trojúhelníku“, do kterého patří Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně. Léčí se v nich hlavně problémy pohybového, trávicího ústrojí a oběhové soustavy. Voda se k léčebným účelům využívá také v Jeseníkách, kde stojí známé Priessnitzovy léčebné lázně . Právě zde vznikl v roce 1822 první vodoléčebný ústav na světě.