Hotel Švamberský dům najdete přímo v historickém centru Českého Krumlova. Na Náměstí Svornosti (UNESCO) je to jen 20 metrů a na dosah budete mít i další lákadla tohoto krásného města. Těšte se na ubytování ve zrekonstruovaných pokojích i na snídaně formou bufetu, které se podávají v sesterském hotelu Peregrin (100 metrů).

O ubytování

Hotel Švamberský dům *** se nachází v historickém srdci Českého Krumlova, jehož centrum je chráněnou památkou UNESCO. Čeká zde na vás autentické ubytování v gotické budově, a přesto s veškerým komfortem 21. století.

Doslova pár kroků od hotelu najdete nádherné Náměstí Svornosti (30 m) se středověkou zástavbou a kouzelnou atmosférou. Navštívit zde můžete muzeum tortury (100 m), muzeum Vltavínů (150 m) a muzeum voskových figurín (50 m). Dominantou města je hrad a zámek Český Krumlov (250 m) s ikonickou věží. Krátkou procházkou kolem řeky dojdete do rozlehlé zámecké zahrady s letohrádkem Bellarie (1,2 m) a slavným otáčivým hledištěm, kde v letní sezóně probíhá mnoho hudebních a divadelních představení. Za krásnými výhledy se vydejte na Ptačí hrádek (1,5 km) nebo na vyhlídku Křížový vrch (1,8 km).

O atraktivní výletní cíle ovšem není nouze ani mimo město. Patří k nim například hrad Dívčí kámen (15 km), zámek Rožmberk (20 km) nebo stezka v korunách stromů Lipno (32). Pokud patříte mezi vyznavače aktivní dovolené, zavítejte k vodní nádrži Lipno (30 km), která nabízí nekonečné možnosti sportovních aktivit a vyžití po celý rok. V zimě si zde dokonce zalyžujete ve Ski areálu Lipno či ve Skiparku Frymburk (27 km).

Kde budete spát?

Během pobytu se vaším domovem stane atypický a citlivě zrekonstruovaný dvoulůžkový pokoj s vlastní koupelnou. K vybavení patří pohodlná postel, WiFi připojení, posezení, úložné prostory, televize a fén.

Na čem si pochutnáte?

Každé ráno načerpáte síly při bohatém snídaňovém bufetu, který probíhá ve 100 m vzdáleném hotelu Peregrin.

Hotel Švamberský dům ***

Hotel Švamberský dům ***

Soukenická 35 , Český Krumlov
Česká republika

+420 380 743 834

info@svamberskydum.cz

Check In
14:00 - 18:00
Check Out
do 11:00
Domácí mazlíček
za 300 Kč/noc
Bezbariérovost
Žádná
Parkování
Parkování za 200 Kč/noc

Možnosti ubytovacího zařízení

Wi-Fi zdarma
Fén

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
100 m
Zastávka
0,8 km
Sjezdovka
13,4 km

Tipy na výlet

Český Krumlov (UNESCO)

Český Krumlov (UNESCO)Tip na výlet

Český Krumlov je perla Jižních Čech a po právu také jedno z nejnavštěvovanějších míst u nás.Romantické městečko s bohatou historií i impozantním zámkem se nachází na řece Vltavě, která dodává celému místu skutečně pohádkovou atmosféru. V centru i na nábřeží na vás čekají historické budovy, výborné restaurace, dobové obchůdky a především spousta kulturního vyžití. Celá oblast, která je nazývána "Branou Šumavy" je od roku 1992 zapsána na seznam UNESCO.

Co nevynechat při návštěvě Českého Krumlova?

  • Státní hrad a zámek Český Krumlov
  • Zámeckou zahradu s otáčivým hledištěm
  • Zámeckou věž
  • Navštivte také Muzeum voskových figurín, 3D muzeum, Egon Schiele Art Centrum, Kostel sv. Víta nebo místní pivovar.

Mezi nejvýznamnější kulturní akce patří Mezinárodní hudební festival Český krumlov nebo Festival barokních umění.

Více informací
Lyžování na Šumavě
Lyžování na Šumavě
Stezka korunami stromů Lipno
Stezka korunami stromů Lipno
Aquaworld Lipno
Aquaworld Lipno