Dovolená v Poznani

Poznaň je jedním z nejstarších polských měst, díky čemuž vypráví zajímavé příběhy dob minulých. Zároveň byla místem, kde se odehrály zásadní události moderních dějin. Kromě hezkých památek lze během dovolené v Poznani vidět rovněž rezidenci Hitlera nebo šifrovací centrum Enigma.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Hlavní město Velkopolska je skvělou víkendovou destinací. Na dovolenou do Poznaně můžete vyrazit autem, ale i hromadnou dopravou. Metropole je jedním z hlavních dopravních uzlů mezi Varšavou a Berlínem, díky čemuž má skvělé spojení s okolním světem.

Co si nesmíte nechat ujít?

Trojice poznaňským matematiků prolomila kód Enigmy, avšak zásluhy jsou mnohdy připisovány pouze Britům. Aby se na jejich úspěch, který pomohl ukončit druhou světovou válku, nezapomnělo, bylo na počest géniů vystavěno šifrovací centrum Enigma. Přímo naproti němu stojí novorománský císařský palác postavený Vilémem II. Po napadení Polska nacisty jej Němci přestavěli na Hitlerovo sídlo, dokonce zde vybudovali i bunkry. Po válce zámek sloužil jako tábor pro válečné zajatce. Později se dočkal rekonstrukcí a dnes je kulturním centrem.

Tak jako každé polské město, i Poznaň se pyšní celou řadou církevních staveb. Ty nejkrásnější stojí na Tumském ostrově a všem jim dominuje nejstarší katedrála v zemi – katedrála svatých apoštolů Petra a Pavla.

Chcete-li se dozvědět víc o historii města, vydejte se do multimediálního muzea Brána Poznaně (Brama Poznania). Od historie si odpočiňte například v parku Citadel, nachází se sice na území bývalé vojenské pevnosti, ale můžete se tu procházet mezi tematickými zahradami a obdivovat umělecká díla. Milovníci sportů, ale i hezkých výhledů u vody, si nesmí nechat ujít návštěvu rekreačního komplexu uprostřed města, Malta.