Dovolená v letovisku Kranjska Gora

Malebné horské letovisko Kranjska Gora vám poslouží jako perfektní výchozí bod pro objevování přírodních klenotů této atraktivní turistické oblasti. V létě oceníte bohaté možnosti turistiky, v zimě zase přívětivé podmínky pro lyžování. Krásy Slovinska budete mít jako na dlani, tak si vyberte pobyt v obci Kranjska Gora a vydejte se je prozkoumat.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Celoročně vyhledávaná obec Kranjska Gora se nachází na severu Slovinska na hranicích s Itálií a Rakouskem. Středisko je oblíbeným cílem pro rekreaci v zimě i v létě. Nádherná příroda a přívětivé podmínky pro aktivní vyžití lákají do těchto končin všechny nadšené sportovce. Na své si tu však přijdou i ti, kteří hledají klidnou destinaci pro kvalitní odpočinek.

Kranjska Gora – atraktivní pobyt na úpatí Julských Alp

Kranjska Gora se rozkládá na úpatí Julských Alp a je vstupní branou do Triglavského národního parku. Patří mezi nejznámější turistická střediska ve Slovinsku, a to díky bohatým možnostem pro trávení volného času. V létě je okolí obce rájem pro všechny milovníky přírody. Skalnaté štíty hor vytvářejí spolu s malebnými osadami a průzračnými jezery úchvatnou scenérii.

Oblast je protkaná turistickými stezkami i cyklotrasami, které vás zavedou k zajímavým cílům. Naplánovat si můžete třeba výlet na Vršič, což je nejvýše položené silniční sedlo ve Slovinsku. Jízda skrze ostré serpentiny vám nabídne fascinující výhledy do alpské krajiny. Navíc si tu můžete prohlédnout i historickou památku – Ruskou kapli postavenou na počest obětem první světové války.

Nedaleko objevíte také působivé vodopády Peričnik a Martujlek, ke kterým vede příjemná stezka. Ve znamení vody se nese i další z populárních destinací. Nádherné jezero Jasna je skvělým místem pro odpočinek po náročném dni v horách. Můžete se tu osvěžit, půjčit si paddleboard nebo se vydat na procházku okolo jezera.

Kranjska Gora je rájem lyžařů i běžkařů

Ve středisku Kranjska Gora to žije i v zimě. První sníh přiláká do oblasti vášnivé lyžaři a snowboardisty, kteří se těší na perfektní podmínky pro zimní zábavu. Celkem tu můžete využívat 18 sjezdovek různé náročnosti. Pokročilé lyžaře uspokojí svahy Podkoren nebo sjezdovky Vitranc I a II, které jsou známé konáním Světového poháru v obřím i klasickém slalomu. Začínající lyžaři nebo rodiny s dětmi zase mohou zavítat do skiareálu Kranjska Gora nebo Gozd Martuljek, kde je čeká skvělé zázemí včetně lyžařské školy, půjčovny nebo občerstvení.

Na své si přijdou i běžkaři, které potěší 40 kilometrů upravených stop vinoucích se nádhernou přírodou. Vyrazit můžete třeba do údolí Tamar nebo Planica, která proslula každoročními soutěžemi ve skocích na lyžích. Středisko se může pochlubit i druhým největším skokanských můstkem světa.