Dovolená v Jizerských horách

Představte si, že stojíte v netknuté přírodě, uprostřed hustých lesů na úpatí hor. Okolo vás panuje klid, který vyrušuje jen šumění řek a vodopádů. Přesně tak se budete cítit v Jizerských horách. V létě prozkoumáte vzácná místa v okolí, zasportujete si nebo se oddáte odpočinku. V zimě se zase svezete po zdejších báječných sjezdovkách. Tak zvedněte kotvy a užijte si dokonalý pobyt na chatě či chalupě v Jizerkách.
Načítám nabídky...

celkem 147 nabídek


Odpočinek i sport. Historie i příroda. Zima i léto. Jizerské hory vám nabídnou trochu od všeho, co máte rádi. Vydejte se poznávat tento výjimečný kraj severních Čech s celou rodinou, nebo si tu naplánujte romantický víkend v páru. Chatu v Jizerských horách oceníte i tehdy, plánujete-li relaxovat. Soukromí a pohodlí, které vám pobyt v útulné chatě poskytne, vám zajistí zasloužený odpočinek. Wellness pobyty jsou zde samozřejmostí, například v lázních Libverda. Užít si můžete rovněž vlastní vířivku či saunu.

Proč vyrazit na chatu do Jizerských hor?

Chcete-li se ubytovat na chatě v přírodě, pak volte Jizerské hory. Příroda je v této chráněné krajinné oblasti opravdu výjimečná. Jizerské hory patří mezi nejčistší česká pohoří. Svěží horský vzduch vás dobije energií, kterou si v sobě uchováte ještě dlouho po odjezdu z dovolené. Procházet se můžete po horských hřebenech, malebných údolích nebo kolem crčících vodopádů. Při svých toulkách ryzí krajinou můžete obdivovat vzácnou květenu a když budete mít štěstí, tak i zdejší živočichy. Pro nejlepší zážitek z přírody vyzkoušejte chatu u potoka nebo na vyhlídce.

Díky ubytování v horách si užijete nezapomenutelnou aktivní dovolenou. Pustit se zde můžete do různých sportů naráz, od turistiky přes cykloturistiku až po golf. Jedno skvělé golfové hřiště naleznete hned pod dominantou Jizerských hor – Ještědem. V zimě na vás zase čekají chaty u vleku, abyste to měli k luxusním lyžařským střediskům jen pár kroků. Parádní sjezdovky a běžkařské trasy lákají do regionu nejednoho vášnivého sportovce.

Při dovolené na chatě v Jizerských horách podnikněte kromě věhlasného Ještědu, také výlet na vyhlídky Krásná Maří, Ořešník či Paličník. Zajímavou podívanou nabízí také památka UNESCO – národní přírodní rezervace Jizerskohorské bučiny. Navštivte také horskou osadu Jizerka nebo sklářský památník Kristiánov. Žádnému milovníkovi české kultury zase nesmí uniknout Muzeum Járy Cimrmana.