Dovolená na Makarské riviéře

Makarskou riviéru tvoří krásný, téměř 60 km dlouhý pobřežní pás. Hlavním centrem je město Makarska s dlouhou promenádou s bary, kavárnami a obchůdky. Dokonalou letní dovolenou si užijete i v mnoha dalších příjemných letoviscích jako Brela, Baška Voda, Tučepi, Podgora, Živogošće, Drvenik či Zaostrog. Najdete zde luxusní butikové hotely, komfortní apartmány i opět oblíbené kempy. Překrásné oblázkové a písčito-oblázkové pláže jsou lemované háji piniových borovic. Oblázková pláž Punta Rata v letovisku Brela se pravidelně umisťuje na předních místech v žebříčcích nejkrásnějších pláží celého světa. Za krásami středomořské přírody se můžete vydat do Přírodního parku Biokovo s nejvyšším chorvatským vrcholem Sv. Jure či na ostrovy Hvar či Brač.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Makarská riviéra je jednou z nejkrásnějších a nejžádanějších turistických destinací v Chorvatsku. Nachází se na pobřeží Jaderského moře mezi městy Split a Dubrovník. Tato oblast je známá svými nádhernými plážemi, azurovým mořem, malebnými městy a půvabnými přírodními scenériemi.

Co můžete vidět a zažít na dovolené na Makarské riviéře?

Historické jádro města Makarska, které je považováno za perlu riviéry, je plné úzkých kamenných uliček, trhů, kaváren a restaurací. Zdejší pláže jsou písečné či oblázkové, s azurově modrým mořem a okolními horami v pozadí, což vytváří malebnou kulisu pro relaxaci a slunění. Tady se opravdu vyplatí si pořídit ubytování blízko pláže i blízko centra.

Dalšími oblíbenými letovisky na Makarské riviéře jsou Tučepi, Brela, Baška Voda a Podgora. Tato letoviska nabízejí krásné pláže, moderní hotely, apartmány a další rekreační zařízení. Návštěvníci se mohou těšit na slunné dny strávené u moře, vodními sporty, na pěších túrách v okolní přírodě.

Makarská riviéra je také známá svou bohatou gastronomií. Návštěvníci si mohou vychutnat čerstvé mořské plody, grilované ryby, místní speciality jako je "pašticada" (tradiční chorvatské jídlo) a vyhlášená vína. Mnoho restaurací nabízí autentickou chorvatskou kuchyni a příjemné venkovní posezení s výhledem na moře.

Makarská riviéra je ideální destinací pro ty, kteří hledají kombinaci slunečních pláží a přírodních krás. Návštěvníci se zde mohou těšit na zábavu, odpočinek a dobrodružství v nádherném prostředí Středozemního pobřeží.

Podívejte se na pobyty i v dalších oblastech Chorvatska jako je Střední Dalmácie, Istrie nebo Kvarner.