Dovolená v Ostřihomi

Jedny z nejmodernějších lázní v severním Maďarsku s parádním výhledem na hrad i baziliku najdete jen na jediném místě – v Ostřihomi. Kromě koupání na zážitkovém koupališti Aquasziged si vychutnáte i významné historické památky, kterými je město proslulé. Procházejte se starobylým centrem, zastavte se u sochy skladatele Franze Liszta a nevynechejte ani návštěvu Hradního vrchu s královským hradem a ostřihomskou bazilikou. Třešničkou na dortu je pak parádní výhled na Dunaj i slovenské Štúrovo na jeho druhém břehu.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Hotel leží kousek od centra Ostřihomi a je snadno dostupný. Po příjezdu nás přivítal milý personál a dostali jsme pokoj, který vypadal jako na fotkách, čistý a s krásným výhledem na Dunaj a baziliku. Jídlo bylo skvělé, velký výběr a bylo ho hodně. Lázně byly obrovské, plné zážitkových bazénů a také saun ve wellness světě. Děti si užily spoustu zábavy v bazénech i s ostatními dětmi v dětském koutku. A že se nám tady líbilo, dokazuje i otázka mé dcery: “Tati, vrátíme se sem ještě?””

Szabolcs Laza
Szabolcs Laza
Obchodní tým
Ověřeno Travelkingem

“Penzion nabízí stylové a komfortní ubytování v srdci města, opravdu jen pár kroků od hlavních lákadel, kterými jsou zejména bazilika, hrad a lázně. Určitě neomrzí ani procházky uličkami a podél řeky Dunaj. Pokoj byl prostorný a pěkně vybavený. Snídaňový bufet s dostatečným výběrem se nachází přímo v penzionu, servírované večeře se podávají v sousední restauraci, jen minutu od penzionu. Ocenili jsme možnost využít kávovar kdykoliv během dne a posezení na dvoře plném zeleně. Každý večer jsme také relaxovali v saunách a vířivce v suterénu. ”

Nikola Průdková
Nikola Průdková
Finanční tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Ostřihom (Esztergom) je nejen známým maďarským lázeňským městem na břehu Dunaje, ale také městem s mnohými historickými památkami a možnostmi kulturního vyžití. Najdete ho nedaleko hranic se Slovenskem a je jedním z nejdůležitějších historických a kulturních center v zemi. S bohatou historií a impozantními památkami přitahuje Ostřihom každoročně tisíce návštěvníků. Pojďte se stát jedním z nich!

Jak si užít pobyt v Ostřihomi naplno?

Dopoledne si můžete užít lenošení v bazénech s minerální vodou, odpoledne zase vyrazit na výlet a poznat místní krásy. A lenošení to bude opravdu přepychové, přímo v centru města totiž můžete navštívit jeden z nejnovějších a nejmodernějších lázeňských komplexů v Maďarsku, termální a zážitkové lázně Aquasziget.

Nejvýznamnější dominantou města je Bazilika svatého Štěpána, která je největší kostelní stavbou v Maďarsku. Zdejší královský palác, který se nachází na kopci nad městem, byste také neměli opomenout – ať už kvůli krásnému muzeu nebo výhledu. V neposlední řadě stojí za návštěvu Dóm svatého Martina, románská katedrála zapsaná na seznamu UNESCO.

Jestli si chcete pobyt užít ještě více, zvolte si ubytování s vlastním wellness centrem, budete si tak moci dopřát bazén, vířivku či saunu, kdykoli se vám zachce. Pro další tipy mrkněte do naší Travelpedie.