Dovolená na jižní Moravě

Jižní Morava vás uchvátí svou malebnou přírodou, levandulovými poli a výtečným vínem na každém rohu. Rozmanitost této půvabné oblasti okouzlí každého, kdo se zde rozhodne strávit dovolenou. Každé místo je trochu jiné, každá část ukrývá jiná dobrodružství. Tradiční české chaty a chalupy na jižní Moravě vám poskytnou vše, co k perfektnímu pobytu potřebujete. Těšit se můžete na absolutní soukromí i vlastní wellness. Tak vyrazte třeba hned a dopřejte si odpočinek, který si zasloužíte.
Načítám nabídky...

celkem 347 nabídek


Kraj vinných sklípků, prosluněných vinic, levandule a milých lidí. Na dovolené na jižní Moravě se budete cítit jako v pohádce. Vzrušující zážitky číhají na každém rohu, ať už se chcete věnovat sportům, nenáročným procházkám nebo jen relaxovat se sklenkou vína a těmi nejbližšími přáteli.

Proč vyrazit na chatu na jižní Moravu?

Jižní Morava se bezesporu řadí mezi nejkrásnější české regiony. Oblasti jako Pálava, Moravský kras, Podyjí nebo Slovácko jsou synonymy pro jedinečnou přírodu plnou nádherných výhledů na rozlehlou krajinu. Ubytujete-li se v přírodě, můžete počítat s tím, že se vyhnete davům turistů a dopřejete si ničím nerušený odpočinek.

Jen těžko byste hledali lepší lokalitu pro trávení letních dnů. Jižní Morava je díky své bohaté kultuře, živému folklóru i přírodnímu koupání tím pravým místem pro letní radovánky s celou rodinou nebo s přáteli. Nemusíte ale jen lenošit, vydat se můžete také za turistikou. Za návštěvu stojí jeskyně Balcarka, propast Macocha nebo třeba na Svatý kopeček v Mikulově.

Vedle nádherné přírody je však region jižní Moravy výjimečný i svou historií a kulturou. Můžete tu tak naplnit i svou touhu po poznání. Lednicko-Valtický areál ze seznamu UNESCO, město Brno a jeho podzemí, Znojmo se svým hradem nebo proslulý skanzen v obci Strážnice – tyto a mnoho dalších turistických cílů skvěle okoření vaší dovolenou.

Spoustu zábavy si užijete také, pokud vyrazíte po zdejších cykloturistických trasách, na kterých se můžete kochat půvabnou krajinou rozzářenou slunečními paprsky.

Ani o wellness pobyty není na jižní Moravě nouze. Se svou drahou polovičkou si tu užijete romantický pobyt plný intimních momentů. Soukromá vířivka nebo sauna vám zajistí maximální pohodlí a vy se tak můžete věnovat odpočinku v jednom z nejkrásnějších prostředí.