Dovolená na Šumavě

Nejlepší místo pro útěk z města? Nedotčená Šumava. Husté lesy, rozkvetlé pláně, čistá jezera a hornatý ráz krajiny – to vše vás čeká, pokud zamíříte na pomezí Česka, Německa a Polska. Pohodlné ubytování se vším všudy naleznete v jedné z chat a chalup na Šumavě. Získáte tak dostatek klidu a soukromí, abyste si mohli odpočinout po dnu plném různorodých zážitků.
Načítám nabídky...


Láká vás trávit dovolenou aktivně? Pak jsou pro vás šumavské končiny tím pravým místem. Rozsáhlé území hornaté krajiny s ledovcovými jezery a divokými lesy se rozprostírá na bez mála 69 tisících hektarech. Ideální pro rodinnou dovolenou a perfektní i pro romantický pobyt v páru.

Proč vyrazit na chatu na Šumavu?

Na Šumavě najdete spoustu pohádkových ubytování v přírodě. Ať už chcete zakotvit na vyhlídce a užívat si nádherné výhledy na zvlněnou krajinu plnou zeleně, nebo toužíte strávit příjemné chvíle u jezera nebo u potoka. Chata v horách vám zase přijde vhod, pokud chcete podnikat vysokohorské túry, na kole nebo pěšky.

Šumava a aktivní dovolená jsou skoro synonyma. Vedle turistiky se můžete prohánět po stovkách kilometrů cykloturistických tras, věnovat se rybolovu nebo sjíždět řeku. V zimě tu můžete provětrat lyže na jedné z báječných sjezdovek nebo běžkařských tras.

A jaké přírodní památky při návštěvě Šumavy neprošvihnout? Proslulá ledovcová jezera, jo Černé nebo Čertovo, Povydří, Kvilda, Boubínský prales nebo prameny Vltavy. Chcete-li trávit dovolenou u vody, pak jednoznačně sáhněte po ubytování u Lipna.