Dovolená v Krušných horách

Dříve Rudohoří, dnes Krušné hory. Ať už se jim říkalo jakkoliv, vždy se pyšnily unikátní přírodou plnou hustých lesů, rašelinišť i léčivých pramenů. Zvolíte-li si ubytování v chatě či chalupě v Krušných horách, čeká tu na vás spousta krásných zážitků. Vyrazit sem můžete v létě i v zimě a užít si mimořádné momenty na lyžích nebo pohorkách. Díky příjemnému ubytování budou vaše dojmy z dovolené v Krušných horách ještě lepší.
Načítám nabídky...

celkem 95 nabídek


Krušné hory nabízejí svým návštěvníkům mnoho přírodních krás. V létě se tu můžete věnovat turistice. Vyšlápnout si můžete třeba na nejvyšší horu Klínovec (1 244 m.n.m.), ale i na další svahy, na kterých se vám naskytnou nádherné výhledy na okolní zelenou krajinu. Ubytování v přírodě vám přinese dokonalý odpočinek, díky kterému dobijete baterky na dlouhou dobu.

Proč vyrazit na chatu do Krušných hor?

Krušné hory jsou ideálním krajem pro trávení aktivní dovolené. V zimě si vyberte chatu u vleku, abyste to měli blízko ke zdejším parádním sjezdovkám a běžkařským tratím. Rekreovat se tu můžete v proslulých lyžařských středisek, jako je Klínovec, Boží Dar nebo Jáchymov. V létě můžete navštívit Krušnohorskou magistrálu, což je 242 kilometrů dlouhá trasa vedoucí z Chebu do Sněžníku, která je ideální pro cykloturistiku.

Z přírodních zajímavostí určitě nevynechejte Božídarské rašeliniště, přírodní park Přebuz nebo Tisovský vrch. Najdete tu i místa vhodná ke koupání, a pokud se ubytujete u vody, budete to mít jen pár kroků k jezeru nebo rybníku. Osvěžení v parném létě i romantické večery u vodní hladiny jsou tak samozřejmostí.

Nejen příroda vás v kraji Krušných hor uchvátí, vyrazit sem můžete i za kulturou a architekturou. Chcete-li si náležitě odpočinout na wellness pobytu, navštivte blízká lázeňská města, jako jsou Jáchymov, Teplice nebo Klášterec nad Ohří. Je tu také mnoho různých muzeí a kulturních akcí, které se tu pravidelně konají po celou sezónu.