Vydejte se za zaslouženým relaxem pod věž Trúbu, dominantu městečka Štramberk ze 13. století. Podle vůně vyhlášené perníkové pochoutky - Štramberských uší - poznáte, že jste dorazili na místo. A přímo na náměstí městečka přezdívaného díky jeho malebnosti dokonce jako moravský Betlém vás čeká ubytování v Hotelu Šipka *** s výbornými domácími snídaněmi, dvouchodovými večeřemi a welcome drinkem. Po výletě do krásné přírody v okolí Štramberka určitě oceníte relaxaci v pivní či vinné koupeli.

O ubytování

Pekárničky perníkových Štramberských uší najdete roztroušené po celém městě s krásnými roubenými domky. Jejich největší koncentrace je ale v centru, kde budete ubytovaní v Hotelu Šipka ***. Po romantických procházkách nebo sportovnějších výletech do blízkých Beskyd budete tedy usínat v útulném hotýlku na tom nejvoňavějším náměstí, které jste kdy navštívili. Nezapomeňte se projít ke Štramberskému hradu (100 m), do mini ZOO (100 m) či na rozhlednu na Bílou horu (900 m).

Kde budete spát?

Ve stylově zařízených pokojích Deluxe i apartmánech s krásným výhledem na náměstí nebo rovnou na dominantu celého okolí - Štramberskou Trúbu, najdete vše potřebné včetně vlastního sociálního zařízení. Prostorné apartmány s ložnicí jsou navíc vybaveny obývacím pokojem a vlastní kuchyňkou.

Na čem si pochutnáte?

Ráno si ve stylové secesní restauraci pochutnáte na výborných domácích snídaních.

Štramberk Tip na výlet

Pohádkové městečko v krásné přírodě Lašské brány Beskyd vás okouzlí na první pohled. Nad uličkami s dřevěnými roubenými domky se tyčí pozůstatky hradu s válcovou věží Trúbou, ze které budete mít výhled do širého okolí Štramberku nazývaného také díky jeho malebnosti Moravským Betlémem. Na náměstí navštivte muzeum s více jak 450 loutkami i expozici figurín významných osobností města. Jednou z nich je například uznávaný malíř pravěku Zdeněk Burian, jehož tvorbu vystavuje další muzeum.

Co by vám také nemělo ujít:

  • Městský pivovar, kde se vaří domácí kvasnicové pivo Trubač
  • Minizoo Aqua Terra.

Až se posilníte voňavým perníkovým Štramberským uchem, vydejte se po Lašské naučné stezce na Bílou horu, do starého vápencového lomu s botanickou zahradou nebo na vrch Kotouč s jeskyní Šipka, která Štramberk proslavila archeologickými objevy.

Více informací

Kde budete relaxovat?

Večer doporučujeme využít privátní finskou saunu.

Hotel Šipka ***

Náměstí 37, Štramberk
Česká republika

+420 777 050 210

sipkahotel@gmail.com

Check In
od 13:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 200 Kč/noc
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Parkování za poplatek 200 Kč/pobyt

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Možnost procedur
Restaurace
Konferenční místnost

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
10 m
Zastávka
100 m
Aquapark
9,5 km
Sjezdovka
4 km