Vydejte se za zaslouženým relaxem pod věž Trúbu, dominantu městečka Štramberk ze 13. století. Podle vůně vyhlášené perníkové pochoutky - Štramberských uší - poznáte, že jste dorazili na místo. A přímo na náměstí městečka přezdívaného díky jeho malebnosti dokonce jako moravský Betlém vás čeká ubytování v Hotelu Šipka *** s výbornými domácími snídaněmi, večeřemi a welcome drinkem. Po výletě do krásné přírody v okolí Štramberka určitě oceníte relaxaci v pivní či vinné koupeli.

Věděli jste, že...?

Hotel Šipka stojí přímo na náměstí ve Štramberku už přes 100 let. V listopadu 2019 ho převzali velice milí mladí lidé. A i když věděli, že to nebude snadné - hotel a restaurace měli z dob bývalých majitelů nehezké recenze, rozhodli se hotel zachránit. Bohužel rok 2020 majitelům moc nepřál. I tak neztratili naději, těší se krásným recenzím a oblibě hostů. Tip: Paní majitelka pro hosty připravuje domácí francouzské palačinky, určitě je vyzkoušejte.


O ubytování

Pekárničky perníkových Štramberských uší najdete roztroušené po celém městě s krásnými roubenými domky. Jejich největší koncentrace je ale v centru, kde budete ubytovaní v Hotelu Šipka ***. Po romantických procházkách nebo sportovnějších výletech do blízkých Beskyd budete tedy usínat v útulném hotýlku na tom nejvoňavějším náměstí, které jste kdy navštívili. Nezapomeňte se projít ke Štramberskému hradu (100 m), do mini ZOO (100 m) či na rozhlednu na Bílou horu (900 m).

Kde budete spát?

Ubytováni budete ve stylově zařízených pokojích Deluxe s krásným výhledem na náměstí nebo rovnou na dominantu celého okolí - Štramberskou Trúbu. Samozřejmostí je vlastní koupelna, pracovní stůl, posezení s křesílky či televize.

Za příplatek můžete zvolit také jeden z prostorných apartmánů. Ty jsou navíc vybaveny obývacím pokojem a vlastní kuchyňkou.

Na čem si pochutnáte?

Ráno si ve stylové secesní restauraci pochutnáte na výborných domácích snídaních.

Kde budete relaxovat?

Večer doporučujeme využít privátní finskou saunu.

Hotel Šipka ***

Hotel Šipka ***

Náměstí 37 , Štramberk
Česká republika

+420 777 050 210

sipkahotel@gmail.com

Check In
od 13:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za 200 Kč/noc
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Parkování za 200 Kč/noc

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Možnost procedur
Restaurace
Konferenční místnost

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
10 m
Zastávka
100 m
Aquapark
9,5 km
Sjezdovka
4 km

Tipy na výlet

Štramberk

ŠtramberkTip na výlet

Pohádkové městečko Štramberk najdete v krásné přírodě Lašské brány Beskyd a okouzlí vás na první pohled. Nad uličkami s dřevěnými roubenými domky se tyčí pozůstatky hradu s válcovou věží Trúbou, ze které budete mít výhled do širého okolí Štramberku nazývaného také díky jeho malebnosti Moravským Betlémem. Na náměstí navštivte muzeum s více jak 450 loutkami i expozici figurín významných osobností města. Jednou z nich je například uznávaný malíř pravěku Zdeněk Burian, jehož tvorbu vystavuje další muzeum.

Co by vám také nemělo ujít:

  • Městský pivovar, kde se vaří domácí kvasnicové pivo Trubač
  • Minizoo Aqua Terra

Až se posilníte voňavým perníkovým Štramberským uchem, vydejte se po Lašské naučné stezce na Bílou horu, do starého vápencového lomu s botanickou zahradou nebo na vrch Kotouč s jeskyní Šipka, která Štramberk proslavila archeologickými objevy.

Více informací
Štramberské uši
Štramberské uši
Kopřivnice
Kopřivnice
Rozhledna Bílá hora
Rozhledna Bílá hora