Vydejte se za zaslouženým relaxem pod věž Trúbu, dominantu městečka Štramberk ze 13. století. Podle vůně vyhlášené perníkové pochoutky - Štramberských uší - poznáte, že jste dorazili na místo. A přímo na náměstí městečka přezdívaného díky jeho malebnosti dokonce jako moravský Betlém vás čeká ubytování v Hotelu Šipka *** s výbornými domácími snídaněmi, dvouchodovými večeřemi a welcome drinkem. Po výletě do krásné přírody v okolí Štramberka určitě oceníte relaxaci v pivní či vinné koupeli.

Štramberk Tip na výlet

Pohádkové městečko v krásné přírodě Lašské brány Beskyd vás okouzlí na první pohled. Nad uličkami s dřevěnými roubenými domky se tyčí pozůstatky hradu s válcovou věží Trúbou, ze které budete mít výhled do širého okolí Štramberku nazývaného také díky jeho malebnosti Moravským Betlémem. Na náměstí navštivte muzeum s více jak 450 loutkami i expozici figurín významných osobností města. Jednou z nich je například uznávaný malíř pravěku Zdeněk Burian, jehož tvorbu vystavuje další muzeum.

Co by vám také nemělo ujít:

  • Městský pivovar, kde se vaří domácí kvasnicové pivo Trubač
  • Minizoo Aqua Terra.

Až se posilníte voňavým perníkovým Štramberským uchem, vydejte se po Lašské naučné stezce na Bílou horu, do starého vápencového lomu s botanickou zahradou nebo na vrch Kotouč s jeskyní Šipka, která Štramberk proslavila archeologickými objevy.

Více informací

Voňavé ubytování pod Trúbou s privátní saunou

Pekárničky perníkových Štramberských uší najdete roztroušené po celém městě s krásnými roubenými domky. Jejich největší koncentrace je ale v centru, kde budete ubytovaní v Hotelu Šipka ***. Po romantických procházkách nebo sportovnějších výletech do blízkých Beskyd budete tedy usínat v útulném hotýlku na tom nejvoňavějším náměstí, které jste kdy navštívili.

Ve stylově zařízených pokojích Deluxe i apartmánech s krásným výhledem na náměstí nebo rovnou na dominantu celého okolí - Štramberskou Trúbu, najdete vše potřebné včetně vlastního sociálního zařízení. Prostorné apartmány s ložnicí jsou navíc vybaveny obývacím pokojem a vlastní kuchyňkou.

Ráno si ve stylové secesní restauraci pochutnáte na výborných domácích snídaních a večer doporučujeme využít privátní finskou saunu.

Věhlasná jeskyně Šipka a motýl Jasoň

Štramberk v podhůří Beskyd si vaši návštěvu zaslouží nejen díky ušaté pochoutce a rozhledu z gotické 40 metrů vysoké věže Trúba. V učebnicích dějepisu je město zmiňováno kvůli jeskyni Šipka na hoře Kotouč. Archeolog Karel Jaroslav Mašek v ní v roce 1880 nalezl úlomek spodní čelisti neandertálského dítěte.

Do starého vápencového lomu za městem, ze kterého je nyní arboretum, se projděte za krásným bílým motýlem s červenými oky na křídlech. Jasoň červenooký patří mezi kriticky ohrožený druh.

Hotel Šipka ***

Náměstí 37, Štramberk
Česká republika

+420 777 050 210

sipkahotel@gmail.com

Check In
od 13:00
Check Out
do 10:00
Domácí mazlíček
Domácí mazlíček za poplatek 200 Kč/noc
Bezbariérovost
Částečná
Parkování
Parkování za poplatek 200 Kč/pobyt

Možnosti ubytovacího zařízení

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Možnost procedur
Restaurace
Konferenční místnost

Okolí ubytovacího zařízení

Vzdálenost od centra
10 m
Zastávka
100 m
Aquapark
9,5 km
Sjezdovka
4 km