Dovolená v Bad Mitterndorfu – pobyty, ubytování

Vyrazte na dovolenou do Bad Mitterndorfu a nechte se okouzlit atmosférou rakouského venkova. Městečko se ukrývá v malebném Štýrsku, ve výšce 800 m n. m. Navštivte oblíbený Hallstatt a vyhlídku Pět prstů, zalyžujte si v zimě ve střediscích Tauplitz a Loser a užijte si relax v termálních lázních Grimming.

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Bad Mitterndorf a okolí je pravým pokladem rakouského Štýrska. Na své si tu přijde každý, ať už milujete horskou turistiku, cyklovýlety, lyžování, adrenalin, či vyrážíte na dovolenou s dětmi. Navíc budete jen kousek od Hallstattu, jednoho z nejnavštěvovanějších míst Rakouska, a dalších populárních výletních cílů.

Relax v lázních i pořádný adrenalin

Městečko Bad Mitterndof vás okouzlí poklidnou atmosférou a kouzelnou architekturou. Mezi nejzajímavější místní památky patří zámečky Schwanegg a Grubegg nebo kostel sv. Margarety. Velkým lákadlem jsou také termální lázně Grimming, z jejichž bazénů si užijete působivý výhled na stejnojmenný horský masiv. A to i z těch vnitřních.

Zní to na vás všechno trochu moc poklidně? Pak zde máme specialitu pro adrenalinové nadšence. Vydejte se do nedalekého Obertraunu, odkud se lanovkou vyvezete až k vyhlídce Pět prstů s vysutými lávkami, z nichž jedna má dokonce průhlednou podlahu. O kus dá najdete originální vyhlídku Žralok, na které musíte za pohledem na okolní panoramata prolézt útrobami této kovové paryby.

Hory, jezera, túry a stezky

Štýrsko, to jsou mimo jiné Alpy. V zimě si zde užijete parádní lyžovačku v nedalekých skiareálech Tauplitz se 42 km sjezdovek a Loser se 33 km tratí.

Zajímavost: U skiareálu Loser se natáčela slavná bondovka Specter s Danielem Craigem.

V létě se pak můžete těšit na nekonečné horské túry a cyklovýlety. Vyrazte třeba k jezerům Ődensee a Grundlsee, kde se otužilci mohou i zchladit, nebo si projděte alpskou stezku Alpenstrasse, která vás zavede do městečka Tauplitztalm. Vynechat byste neměli ani návštěvu Hallstattu, krásného městečka u stejnojmenného jezera.