Víkendový pobyt v rakouských Alpách

České hory jsou krásné, ale k nejvyšším přeci jen nepatří. Pokud vás láká pořádná vysokohorská turistika, vydejte se víkend v Alpách! Nebudete to mít zase tak daleko – vždyť Alpy tvoří dvě třetiny rozlohy Rakouska.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Gasthof Mentenwirt jsme si dokonale užili. I když se penzion nachází uprostřed typické horské vesničky v Rakousku, díky slovenskému personálu jsme jazykovou bariéru vůbec neřešili. Náš pokoj byl komfortní a strava uspokojivá. Pan recepční se o nás po celou dobu perfektně staral, vždy nám pomohl a poradil skvělé tipy pro výlety po okolí. Výhodou v rámci balíčku byla slevová Lungau Card, se kterou jsme měli vstupenky a lanovku zdarma.”

Eva Prcínová
Eva Prcínová
Marketingový tým
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt jsme si i přes špatné počasí moc užili. Personál hotelu byl moc milý a snadno jsme se dorozuměli anglicky. Všechno, co jsme měli v balíčku, nám sami hned nabídli. Pokoj byl naprosto dostačující, čistý a pohodlný. Příjemným bonusem byl balkón. Největší pecka byla určitě strava – na všem jsme si moc pochutnali a jídla bylo tolik, že jsme ho skoro ani nemohli všechno sníst. Z balíčku jsme využili hlavně slevovou kartu SommerCard, díky které jsme měli na spoustu míst vstup zdarma. A největší zážitek? Rozhodně vysokohorská silnice Grossglockener Hochalpenstrasse. :)”

Kristýna Kodrlová
Kristýna Kodrlová
Marketingový tým


Více než 60 % území Rakouska tvoří Alpy a stojí za to je navštívit v jakémkoliv ročním období. Díky moderním lyžařským střediskům, skvělým sněhovým podmínkám i relativní blízkosti jsou rakouské hory častým a vyhledávaným cílem českých milovníků zimních sportů. V posledních letech sem ovšem míří stále více návštěvníků i mimo zimní období. A není se čemu divit – tisíce jezer s průzračnou hladinou, panoramatické výhledy, tradiční horské chaty i skvělé zázemí pro nejrůznější sporty dělají z rakouských Alp dokonalou destinaci pro aktivní dovolenou. Vydejte se na víkendový pobyt do Alp v Rakousku a objevte jejich kouzlo i vy!

Kam do Alp v Rakousku?

Každá část rakouských hor je jiná a každá má něco do sebe! Pro víkendový pobyt v Alpách je vzhledem k blízkosti od českých hranic ideální destinací Dolní Rakousko, které se nachází na severu země a přiléhá tak k jižní Moravě. Jedná se tak pro nás o nejsnáze dosažitelné rakouské pohoří. Na lyžaře zde čeká více než 20 lyžařských areálů, přibližně 200 kilometrů sjezdovek a kolem 100 vleků. Turistika v Dolním Rakousku zase nabízí nespočet nezapomenutelných výhledů z vrcholků hor.

Oblast Tauplitz je sice menší, ale svým návštěvníkům má také co nabídnout od jara do zimy. Z Prahy trvá cesta do tohoto výjimečného rakouského regionu snesitelné 4 hodiny, což jej činí vhodným pro víkendový pobyt v Alpách. Tauplitz vás na první pohled okouzlí nádhernou alpskou flórou, půvabnými horskými pastvinami a pověstnými křišťálově čistými jezery. V zimě si můžete užít jedinečné lyžování na více než 40 km upravovaných sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti.