Víkendový pobyt v rakouských Alpách

České hory jsou krásné, ale k nejvyšším přeci jen nepatří. Pokud vás láká pořádná vysokohorská turistika, vydejte se víkend v Alpách! Nebudete to mít zase tak daleko – vždyť Alpy tvoří dvě třetiny rozlohy Rakouska.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Vlídný personál nám vždy vyšel vstříc, jídlo bylo výborné a na pokoji nám nic nechybělo. Překvapilo nás, že přestože hotel poskytuje prvotřídní služby, stále si zachovává domácí atmosféru a přátelský přístup. Chvíle pohody jsme zažívali jak v hotelové restauraci, tak při večerním posezení se sklenkou vína na balkoně nebo na zahradní terase. Nádherné bylo i okolí ubytování. Ať už jsme během pobytu vyrazili kamkoliv, provázely nás dechberoucí výhledy. Pokud si chcete na chvíli odpočinout v prostředí okouzlující přírody, pak je pro vás pobyt v Hotelu Alpenblick to pravé. ”

Aneta Šmejcová
Aneta Šmejcová
Junior Copywriter
Ověřeno Travelkingem

“Hotel leží dál, než ostatní hotely v Alpách, kam většinou jezdíme, ale ta hodina navíc na cestě stála za to. V hotelu byla domácí atmosféra. Osobně mám rád velké pokoje s balkónem, což jsme tady dostali. Hotel navíc leží v malé vesničce, uprostřed velkého areálu, takže je tam opravdu klid a člověk se extrémně dobře vyspí. A z balkónu ho ráno potěší výhled na sluncem zalité hory. Pobyt byl super i se psem, blízko je les a řeka. Strava byla skvělá a celkový dojem fakt dobrý.”

Peter Kóša
Peter Kóša
Spolumajitel Travelkingu


Více než 60 % území Rakouska tvoří Alpy a stojí za to je navštívit v jakémkoliv ročním období. Díky moderním lyžařským střediskům, skvělým sněhovým podmínkám i relativní blízkosti jsou rakouské hory častým a vyhledávaným cílem českých milovníků zimních sportů. V posledních letech sem ovšem míří stále více návštěvníků i mimo zimní období. A není se čemu divit – tisíce jezer s průzračnou hladinou, panoramatické výhledy, tradiční horské chaty i skvělé zázemí pro nejrůznější sporty dělají z rakouských Alp dokonalou destinaci pro aktivní dovolenou. Vydejte se na víkendový pobyt do Alp v Rakousku a objevte jejich kouzlo i vy!

Kam do Alp v Rakousku?

Každá část rakouských hor je jiná a každá má něco do sebe! Pro víkendový pobyt v Alpách je vzhledem k blízkosti od českých hranic ideální destinací Dolní Rakousko, které se nachází na severu země a přiléhá tak k jižní Moravě. Jedná se tak pro nás o nejsnáze dosažitelné rakouské pohoří. Na lyžaře zde čeká více než 20 lyžařských areálů, přibližně 200 kilometrů sjezdovek a kolem 100 vleků. Turistika v Dolním Rakousku zase nabízí nespočet nezapomenutelných výhledů z vrcholků hor.

Oblast Tauplitz je sice menší, ale svým návštěvníkům má také co nabídnout od jara do zimy. Z Prahy trvá cesta do tohoto výjimečného rakouského regionu snesitelné 4 hodiny, což jej činí vhodným pro víkendový pobyt v Alpách. Tauplitz vás na první pohled okouzlí nádhernou alpskou flórou, půvabnými horskými pastvinami a pověstnými křišťálově čistými jezery. V zimě si můžete užít jedinečné lyžování na více než 40 km upravovaných sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti.