Víkendový pobyt v rakouských Alpách

České hory jsou krásné, ale k nejvyšším přeci jen nepatří. Pokud vás láká pořádná vysokohorská turistika, vydejte se víkend v Alpách! Nebudete to mít zase tak daleko – vždyť Alpy tvoří dvě třetiny rozlohy Rakouska.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“S pobytem v Hotelu Payerbacherhof jsme byli spokojeni. Pokoj byl prostorný, útulně zařízený a potěšil mě v něm koutek s varnou konvicí, kde byla k dispozici káva, čaj a horká čokoláda. Hotel má velmi krásnou zahradu, kde se můžete procházet nebo si tu jen tak posedět a načerpat energii. Wellness centrum je menší, ale zato nové. Ve vířivce a sauně jsme si skvěle zarelaxovali po náročné túře. Městečko i samotné okolí je velmi krásné a není zde nouze o výlety jak pro páry, tak rodiny s dětmi.”

Cindy Kapounková
Cindy Kapounková
Zákaznická podpora
Ověřeno Travelkingem

“Rakouské alpy jsou nádherné a Hotel Sonnhof Rauris je ideálním místem pro jejich objevování. Leží jen 30 minut od města a jezera Zell am See a rekreačního střediska Kaprun. Hotel je naprosto dostačující k přespání v čistém pokoji, odpočinku po výletech a načerpání energie při jídle. Pouze od wellness toho moc nečekejte. Personál byl velmi příjemný a pozitivně nás překvapil i online check in. Oceňuji také možnost parkování přímo u hotelu a nádherný výhled z balkonu.”

Jiří Homola
Jiří Homola
Marketingový tým


Více než 60 % území Rakouska tvoří Alpy a stojí za to je navštívit v jakémkoliv ročním období. Díky moderním lyžařským střediskům, skvělým sněhovým podmínkám i relativní blízkosti jsou rakouské hory častým a vyhledávaným cílem českých milovníků zimních sportů. V posledních letech sem ovšem míří stále více návštěvníků i mimo zimní období. A není se čemu divit – tisíce jezer s průzračnou hladinou, panoramatické výhledy, tradiční horské chaty i skvělé zázemí pro nejrůznější sporty dělají z rakouských Alp dokonalou destinaci pro aktivní dovolenou. Vydejte se na víkendový pobyt do Alp v Rakousku a objevte jejich kouzlo i vy!

Kam do Alp v Rakousku?

Každá část rakouských hor je jiná a každá má něco do sebe! Pro víkendový pobyt v Alpách je vzhledem k blízkosti od českých hranic ideální destinací Dolní Rakousko, které se nachází na severu země a přiléhá tak k jižní Moravě. Jedná se tak pro nás o nejsnáze dosažitelné rakouské pohoří. Na lyžaře zde čeká více než 20 lyžařských areálů, přibližně 200 kilometrů sjezdovek a kolem 100 vleků. Turistika v Dolním Rakousku zase nabízí nespočet nezapomenutelných výhledů z vrcholků hor.

Oblast Tauplitz je sice menší, ale svým návštěvníkům má také co nabídnout od jara do zimy. Z Prahy trvá cesta do tohoto výjimečného rakouského regionu snesitelné 4 hodiny, což jej činí vhodným pro víkendový pobyt v Alpách. Tauplitz vás na první pohled okouzlí nádhernou alpskou flórou, půvabnými horskými pastvinami a pověstnými křišťálově čistými jezery. V zimě si můžete užít jedinečné lyžování na více než 40 km upravovaných sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti.