Dovolená v lázních Świeradów-Zdrój

Ničím nerušený klid, koupání v léčivých pramenech a nádherná příroda. To vše na vás čeká kousek od česko-polské hranice, v hezkém lázeňském městečku Świeradów-Zdrój. Středisko najdete uprostřed majestátních Jizerských hor. Ať už vás tedy láká aktivní odpočinek na čerstvém vzduchu nebo relaxace, během pobytu v lázeňském středisku Świeradów-Zdrój si užijete obojí. 

Načítám nabídky...

Vašemu výběru neodpovídá žádný pobyt, zkuste upravit zadaná kritéria.

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě aktuálně nemáme žádné nabídky. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Městečko Świeradów-Zdrój najdete doslova za humny, například z Liberce do něj dojedete autem během hodiny. Nachází se na jihu Polska, v Dolnoslezském vojvodství, ve kterém leží i další lázeňská střediska, třeba Kudowa Zdrój.

Těšte se na krásné přírodní scenérie, širokou škálu outdoorových aktivit a prvotřídní relaxaci

Naprosto zlomovým byl pro maloměsto rok 1572, kdy si berlínský lékař Leonard Thurneysser všiml léčivých vlastností zdejších pramenů. O pár let později, ve druhé polovině 18. století, byl ve městě postaven první lázeňský dům.

Dnes je Świeradów-Zdrój vyhlášeným lázeňským střediskem, ve kterém i vy můžete poznat sílu léčivých pramenů, jež zahání zdravotní neduhy. Srdcem města je samozřejmě lázeňský park, který se nachází přímo v centru. Najdete v něm několik restaurací, a kaváren nebo hlavní kolonádu, která vás zavede k léčivým pramenům. Park zdobí pečlivě upravená zeleň a cestičky, po kterých se lze vydat až k hezkému rybníku. Navíc se tu zachovaly malebné secesní vily a nádherná dřevěná kolonáda. O krásné scenérie tak rozhodně není nouze.

Velké oblibě se mezi návštěvníky těší i Stezka v oblacích na blízkém návrší. K výletům do přírody zvou polské Jizerské hory, pyšnící se nedotčenou přírodou. Městečko můžete navštívit celoročně. V létě na vás čekají nejrůznější túry nebo cyklovýlety, v zimě parádní lyžovačka.