Dovolená v lázních Świeradów-Zdrój

Ničím nerušený klid, koupání v léčivých pramenech a nádherná příroda. To vše na vás čeká kousek od česko-polské hranice, v lázeňském městečku Świeradów-Zdrój uprostřed Jizerských hor. Ať už vás láká aktivní odpočinek na čerstvém vzduchu nebo relaxace, během pobytu v lázeňském středisku Świeradów-Zdrój si užijete obojí. 

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Na pobytu v Krasicki Resort Hotelu & Spa *** jsme úplně zapomněli na starosti všedních dnů. Menší plocha pokoje, byla bohatě vyvážena prostorným balkonem s výhledem do přírody. Wellness bylo sice menší, ale i tak jsme si v něm parádně odpočinuli. Všude v hotelu bylo perfektně čisto a nejvíc mě nadchla pestrá polopenze. Všechny pokrmy byly čerstvé, velmi chutné a výběr byl opravdu bohatý. Doporučuji vyrazit za krásnými výhledy na některé z rozhleden, kterých je v okolí mnoho.”

Kateřina Vašátková
Kateřina Vašátková
Zákaznická podpora

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Městečko Świeradów-Zdrój najdete doslova za humny, například z Liberce do něj dojedete autem během hodiny. Nachází se na jihu Polska, v Dolnoslezském vojvodství, ve kterém leží i další lázeňská střediska, třeba Kudowa Zdrój.

Těšte se na krásné přírodní scenérie, outdoorové aktivity a prvotřídní relaxaci

Naprosto zlomovým byl pro maloměsto rok 1572, kdy si berlínský lékař Leonard Thurneysser všiml léčivých vlastností zdejších pramenů. O pár let později, ve druhé polovině 18. století, byl ve městě postaven první lázeňský dům.

Dnes je Świeradów-Zdrój vyhlášeným lázeňským střediskem, ve kterém i vy můžete poznat sílu léčivých pramenů, které spolehlivě zahání zdravotní neduhy. Srdcem města je samozřejmě lázeňský park, který se nachází přímo v centru. Najdete v něm několik restaurací, a kaváren nebo hlavní kolonádu, která vás zavede k léčivým pramenům. Park zdobí pečlivě upravená zeleň a cestičky, po kterých se lze vydat až k malebnému rybníku. Navíc se tu zachovaly malebné secesní vily a nádherná dřevěná kolonáda. O krásné scenérie tak rozhodně není nouze.

Velké oblibě se mezi návštěvníky těší i Stezka v oblacích na blízkém návrší. K výletům do přírody zvou polské Jizerské hory, pyšnící se nedotčenou přírodou. Městečko můžete navštívit celoročně. V létě na vás čekají nejrůznější túry nebo cyklovýlety, v zimě parádní lyžovačka.