Dovolená v Dolnoslezském vojvodství

Hned za českými hranicemi s Polskem se rozléhá region, který je pokladnicí krásných míst. Jižní část zdobí nádherné přírodní scenérie a jeho srdcem je oblíbená Vratislav. Dovolenou v Dolnoslezském vojvodství můžete pojmout aktivně a vydat se na túry nebo po stopách dějin. Region je také domovem významných památek UNESCO, hezkých zámků a lázeňských středisek.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Hotel Tarasy Wang *** leží v polské Karpaczi a má dokonalou polohu – přímo u vstupu do NP Krkonoše a vedle nádherného skandinávského kostela Wang. Byli jsme ubytováni ve zrenovovaném mezonetovém pokoji, kde jsme měli veškerý komfort, který je během pobytu potřeba. Výhodou byla možnost relaxace v malém wellness s vířivkou a 2 saunami. Každý den se podávají snídaně a servírované či bufetové večeře. Pobyt v Tarasy Wang je ideální volbou pro cyklisty či turisty, ať už jde o páry, rodiny s dětmi či pejskem.”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tým
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Orient Palace Hotelu *** splnil naše očekávání na jedničku. Již při vstupu na vás dýchne orientální atmosféra, a to nejen díky nádherné vůni, která se šíří celým hotelem, ale také díky pohádkové výzdobě jako z Tisíce a jedné noci a dřevěnému vyřezávanému nábytku. Potěšila nás velmi chutná snídaně formou bufetu i výtečná večeře o třech chodech s dezertem ve formě domácích zákusků. Wellness s bazénem a dvěma saunami mělo skvělou atmosféru a úžasně jsme si zde odpočinuly po celodenním objevování krás Vratislavy.”

Aneta Aleszczyk
Aneta Aleszczyk
Marketingový tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Dolnoslezské vojvodství máme hned za humny, jeho krásy jsou tak snadno dostupné autem, ale i hromadnou dopravou. Region nabízí skutečně širokou škálu atrakcí, které stojí za to vidět.

Nejkrásnější místa Dolnoslezského vojvodství

Hlavním městem Dolnoslezského vojvodství je Vratislav, které se přezdívá Benátky severu či město trpaslíků. Metropole leží na 12 ostrovech, které propojuje 100 mostů. Vratislavské ulice jsou domovem nespočtu bronzových sošek trpaslíků, neboli krasnalů, které dotváří pohádkovou atmosféru města.

Polsko-české hranice lemují oblíbené polské Krkonoše. Pohoří láká k nejrůznějším túrám, cyklovýletům a relaxaci na čerstvém vzduchu. Na jeho úbočí stojí malebné městečko Karpacz, ze kterého vede jedna z nejkrásnějších cest na Sněžku. Koho by nelákaly Krkonoše, ten se může vydat na túru do polských Orlických nebo Jizerských hor. Na území Dolnoslezského vojvodství se mezi lázeňskými městečky Kudowa Zdrój a Polanica-Zdrój rozléhají také Stolové hory, jejichž nejpopulárnější částí je pískovcové skalní město Bludné skály. Nejrůznější skalní útvary oslnily hollywoodské filmaře – natáčely se zde záběry snímku Letopisy Narnie: Princ Kaspian.

Dolnoslezské vojvodství je rovněž poseté pěknými zámky. Za návštěvu rozhodně stojí goticko-renesanční zámek Ksiaz (Książ), jenž v průběhu let prodělal několik přeměn, dokonce zde Němci během druhé světové války budovali tajnou síť podzemních chodeb. Dalším skvostem je hrad přestavěný na zámek, kterému se přezdívá polské Bradavice – Czocha.

Náš tip: Cestujete s dětmi? Podívejte se na nabídku pobytů, které jsou ušité přesně na míru pro rodiny.