Pohoří Biokovo

Biokovo je nádherné mohutné pohoří o délce asi 30 km táhnoucí se nad pobřežím oblíbené Makarské riviéry. Pohoří se od pobřeží zvedá strmě a ve svých nižších polohách vytváří úzký pás poměrně úrodné půdy se středomořskou vegetací. Stěny vrcholů jsou většinou holé, případně porostlé cca do výšky 400 m bukovými lesy a černou borovicí. Ve vyšších polohách najdeme typickou alpinskou vegetaci. Celé pohoří má krasový charakter.

Hlavní část pohoří i s jeho nejvyšším vrcholem Sveti Jure (někdy se uvádí Sveti Juraj) o nadmořské výšce 1762 m je součástí chráněné oblasti Přírodní park Biokovo. Do parku je povolen pouze vjezd v autě, na motorce nebo na kole. Úzké silničky nejsou pro pěší turistiku vhodné. V některých částech parku je možné zastavit a udělat menší výlet pěšky.

Od roku 2019 je největší atrakcí přírodního parku tzv. Skywalk, tedy skleněný chodník. Promenáda je dlouhá asi 25 metrů a kromě úžasného zážitku z procházky po skle nabízí úchvatný výhled na Makarskou riviéru a Jaderské moře s ostrovy.

Otevírací doba:

  • 1.4. - 31.5. denně od 8:00 do 19:00 hodin
  • 1.6. - 30.9. denně od 6:00 do 19:00 hodin
  • 1.10. - 27.11. denně od 8:00 do 16:00 hodin
  • 28.11. - 31.3. park uzavřen

Vstupné:

  • 50 HRK/ osoba
  • děti do 7 let zdarma

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách: Makarská riviéra, Střední Dalmácie

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet