Ostrov Hvar

Ostrov Hvar je nejdelším a nejslunečnějším chorvatským ostrovem. Pro množství starodávných památek, překrásnou nedotčenou přírodu a nádherné oblázkové pláže bývá považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů na celém světě.

Hlavním městem ostrova je stejnojmenné město Hvar, které patří k nejpopulárnějším a nejnavštěvovanějším letoviskům celého Jadranu. Město Hvar je plné historických památek, malebných úzkých uliček i skvělých restaurací, kaváren a barů. Podél letoviska vede příjemná promenáda protknutá háji piniových borovic. Hlavní dominantou je pevnost, které se říká Španjol, nebo také Fortica. Z hradeb nabízí svým návštěvníkům dechberoucí výhledy na město a moře s několika menšími ostrůvky. Dalšími malebnými městečky s řadou historických památek na ostrově jsou například Jelsa, Stari Grad, Sućuraj a Vrboska.

Od roku 2008 najdete na Hvaru také jednu z památek UNESCO. Je jí Starigradská pláň patřící k nejstarších zachovalým zemědělským plochám. Tamější vinice a olivovníky zůstaly od první kolonizace za dob starých Řeků téměř nedotčeny a jsou jedinečným svědectvím geometrického systému dělení půdy, který se používal ještě v antických dobách.

Na Hvaru svítí slunce přes 2 700 hodin za rok a jedná se tak o nejslunnější ostrov Jadranu. Přesto je zdejší příroda bohatá vegetaci, zářivá levandulová pole i romantické háje s borovicemi či olivovníky. Hvar nabízí také skvělé zázemí pro koupání a vodní sporty na městských plážích i v nádherných osamělých zátokách s křišťálově čistou vodou.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:Střední Dalmácie

Pobyty v okolí

Další pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet