Trogir

K nejnavštěvovanějším místům Dalmácie patří Trogir. Historické jádro města je památkou UNESCO a jedná se o jedinečný příklad románského ostrovního městečka. Starobylé jádro leží na ostrůvku mezi pevninou a ostrovem Čiovo. S pevninou spojuje tuto část města krátký kamenný most, s ostrovem Čiovo je spojena moderním zvedacím mostem. Novější části města se rozrostly na pevnině i na březích Čiova.

Hlavní dominantou Trogiru je katedrála s proslulým Lvím portálem. Mezi dalšími památkami je třeba zmínit věž Kamerlengo, městskou bránu, palác Ćipiko, radnici či kostel svatého Mikuláše, v němž se nachází zajímavá sbírka uměleckých předmětů k poctě boha Kaira.

Přímo v Trogiru se sice nevykoupete, ale jeho okolí nabízí krásné a čisté oblázkové pláže. Ke koupání jsou ideální pláže západně od Trogiru – v letoviscích Seget Donji a Seget Vranjica nebo na ostrově Čiovo.

Během letní sezóny láká k návštěvě mnoho skvělých kaváren a restaurací. Pokud zatoužíte po noční zábavě, můžete navštívit discotéky a taneční bary. Ani o kulturu není nouze. O prázdninách v Trogiru probíhají koncerty klasické hudby v historických prostorech nebo oblíbené rybářské festivaly. Nejproslulejší místní letní akcí je Trogirské kulturní léto.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:  Střední Dalmácie

Tipy na výlet v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet