Dovolená u slovinských jezer

Jako třpytivé drahokamy vsazené do nádherné přírody. Podmanivá krása slovinských jezer s alpskými kulisami v pozadí vás okouzlí. Objevte Bled s romantickým kostelíkem na ostrově, otužujte se v jezeru Bohinj v srdci Triglavského národní parku nebo relaxujte u působivého jezera Jasna u obce Kranjska Gora. Vyberte si pobyt u slovinských jezer a užijte si koupání, odpočinek i aktivity v okolí.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Ať už strávíte čas na hotelu nebo v jeho okolí, vždy si užijete plno skvělých zážitků. Bohinj Eco Hotel je opravdu veliký, takže vždy najdete volný pokoj. Díky bohaté nabídce wellness a přilehlém aquaparku s množstvím atrakcí, si užijete zábavu a relaxaci i během deštivých dnů. Pokud vám bude počasí přát, udělejte si výlet do hor, na kolech nebo si užívejte vodní radovánky v nejkrásnějších jezerech Slovinska. Spokojeni jsme byli nejen se službami, ale i se stravou a vstřícným personálem. Největším zážitkem pro nás ale byla jízda na paddleboardech na průzračném Bohinjském jezeře.”

František Jordán
František Jordán
Marketingový tým
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt ve Slovinsku nás naprosto nadchl a určitě se sem ještě vrátíme. Hotel Astoria Bled *** byl parádním výchozím bodem pro naše výlety. Určitě doporučuji jezera Bled, Bohinjské i Jasna a Korita Mostnice. Ubytování bylo moderní, postel extrémně komfortní, snídaně naprosto vynikající. Potěšilo nás i wellness s bohatou nabídkou masáží a hned dvěma vířivkami.”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tým


Ve Slovinsku najdete celou řadu nádherných jezer, které se rozprostírají na pozadí horských štítů. Lákavé jsou nejen nádherné přírodní scenérie, ale i bohaté možnosti vyžití v jejich okolí. Břehy azurových jezer s průzračnou hladinou vybízí k jedinečnému odpočinku na čerstvém vzduchu i aktivnímu trávení volného času.

Vyrazte na aktivní pobyt u jezera Bohinj

Působivé jezero Bohinj leží v srdci Julských Alp v oblasti Triglavského národního parku. Největší slovinské přírodní jezero je perfektní volbou pro aktivní dovolenou v horách. V jeho okolí najdete dlouhé kilometry turistických i cyklistických tras s různou náročností. Poslouží i jako výchozí bod pro delší vysokohorské treky. V zimě jde zase o významnou lyžařskou lokalitu, najdete tu třeba skvělý skiareál Vogel.

Vypravte se tu na nenáročnou procházku podél vody, půjčte si loďku či paddleboard nebo jen tak relaxujte s výhledem na horské kulisy sklánějící se nad jezerem. Poblíž jezera Bohinj určitě navštivte vodopád Savica, ke kterému se dostanete příjemnou stezkou ve stínu lesa. Milovníky přírody potěší také náhorní plošina Pokljuka.

Dopřejte si romantický pobyt u jezera Bled

Nejznámějším a nejromantičtějším místem v celém Slovinsku je bezpochyby Bled. Toto malebné jezero s ikonickým kostelíkem na ostrůvku se stalo symbolem slovinských krás. Ke svým břehů láká turisty ze široka daleka, kteří sem však nejezdí jen za nádhernou scenérií, ale také za bohatými možnostmi vyžití.

Relaxujte v místních termálních lázních, odpočívejte u vody nebo si vyšlápněte některý z horských vrcholů v Triglavském národním parku. Atraktivní okolí jezera Bled ukrývá mnoho přírodních krás, jako je soutěska Vintgar či vyhlídka Ojstrica. Po výletu doplňte energii v jedné z bledských restaurací a nezapomeňte ochutnat místní vyhlášený krémový koláč.

Slovinská jezera jsou příslibem dokonalé dovolené v srdci přírody

Oblíbenou lokalitou jsou také umělá jezera Jasna, které se nacházejí na severu země u proslulého turistického střediska Kranjska Gora. V létě i v zimě se se můžete těšit na spoustu vzrušujících zážitků, na které jen tak nezapomenete.

Na svých vysokohorských výletech možná narazíte i na další překrásná jezera. Nebojíte-li se dlouhých treků, vydejte se do Doliny triglavských jezer, kde se rozprostírá hned sedm nádherných vodních ploch. Nejvýše položeným jezerem ve Slovinsku je zase jezero Krnské, které leží v nadmořské výšce 1390 metrů.