Písek: Tipy na výlet a zajímavá místa

Město Písek ležící na řece Otavě je jedním z nejnavštěvovanějších a nejkrásnějších měst jižních Čech. Pyšní se vůbec nejstarším dochovaným mostem v České republice, v jehož blízkosti je umístěna jedinečná volně přístupná galerie soch z písku. Přímo uprostřed historického centra se nachází Písecká věž, ze které se vám naskytnou nádherné panoramatické výhledy na celé město a jeho malebné okolí.

PísekNejoblíbenější výlet v lokalitě

Město Písek leží na řece Otavě a může se pyšnit jak bohatou historií, tak mnoha moderními zajímavostmi. Jednou z největších atrakcí je nejstarší kamenný most u nás, který nechal již ve 13. století postavit Přemysl Otakar II. jako součást zlaté stezky. Další zajímavostí je také část nábřeží s barevnými domy přezdívaná Amsterdam. Na jižním okraji historického centra se nachází Kostel Narození Panny Marie. Z dvojice jeho věží si můžete užít výhled do okolí.

Jaké další turistické cíle Písek nabízí?

  • Zemský hřebčinec Písek
  • Výstavy soch z písku
  • Městský ostov

Pokud vás zajímá dobová technika, vydejte se do elektrárny královského města Písek. V expozicích Prácheňského muzea se zase dozvíte více o rýžování zlata nebo rybářství.

Více informací

Zemský hřebčinec PísekNejoblíbenější výlet v lokalitě

Historický hřebčín z počátku 20. století je dnes jedním ze tří posledních státních podniků na chov koní. Nachází se v historické budově v tudorovském slohu z přelomu 19. a 20. století. Mezi nejslavnější odchovance patří patrně hřebec Adro, který byl také předlohou pro koně na pomníku sv. Václava na Václavském náměstí v Praze. Na své si zde přijdou zejména milovníci koní, ale také rodiny s dětmi. Prohlídky tohoto vzácného chovatelského zařízení se pořádají třikrát týdně.

Otevírací doba:

  • 1.4. - 30.9. pondělky, středy a pátky od 14:00 do 15:00 hodin

Vstupné:

  • 100 Kč/dospělí, 50 Kč/děti, studenti a senioři či 250 Kč/rodinné vstupné
Více informací

Mapa tipů na výletcelkem5 tipů

Písek: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Další pobyty

Chaty a chalupy v okolí

Zapomněli jste heslo?

Získejte nové!

Můžete se přihlásit i pomocí sociální sítě:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Chci se registrovat

Nebo se zaregistrujte pomocí sociálních sítí:

Registrací prostřednictvím Facebooku či Google souhlasím s Obchodními podmínkami a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů.

Zapomněli jste heslo?

Nevadí! Stačí zadat váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoříte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet