Dovolená v Licko-senjská župě

Horské štíty tyčící se nad mořskou hladinou, tyrkysová jezera a překrásné pláže - tak by se dala popsat Licko-senjská župa v severní Dalmácii. V této části Chorvatska se rozhodně nebudete nudit, čeká tu na vás spoustu atrakcí a turistických zajímavostí. Tak který pobyt v Licko-senjské župě si zvolíte?

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Hotel se nachází hned u pobřežní promenády a oblázkové pláže. Mezi vodní atrakce patří vnitřní a venkovní bazén a samozřejmě moře. Pokoj byl prostorný s velkým balkonem a výhledem na moře i ostrov Pag. Skvěle jsem si v něm odpočinul, zvláště díky dobré klimatizaci. Jídlo formou all inclusive bufetů bylo dobré. Alkoholické a nealkoholické nápoje jsou v ceně od rána do večera, takže se během dovolené nemusíte bát ani žízně. Ostrov Pag je se svou rozmanitou krajinou opravdu výjimečnou částí Chorvatska, kterou doporučuji navštívit lodí Marino.”

Norbert Handra
Norbert Handra
Obchodní tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Licko-senjská župa zahrnuje jak krásné chorvatské pobřeží, tak vnitrozemí, které vyniká nádhernou přírodou. Díky rozmanitosti tohoto regionu si užijete jak klidné radovánky u vody, tak aktivní zábavu a výlety za poznáním v národních parcích.

Pobyt v Licko-senjské župě potěší horaly i milovníky odpočinku u vody

Centrem pobřeží Licko-senjské župy je přístavní město Senj, které se schovává pod vrcholky pohoří Velebit. Hlavním lákadlem je pevnost Nehaj z 16. století, která mívala za úkol chránit město před útoky Turků. Dalším významným městem je Gospič, které je i hlavním městem župy a nabízí bohatou historii a zajímavou architekturu.

Dovolená v této oblasti udělá radost zejména milovníkům přírody. Nebaví vás ležet celé dny na pláži, ale toužíte po troše dobrodružství? Pak vyrazte do Národního parku Severní Velebit, kde se projdete po horských stezkách a nabažíte se překrásných výhledů.

Ve vnitrozemí pak najdete další chráněnou oblast, která patří mezi nejnavštěvovanější místa přírodní klenoty v zemi, a to Plitvická jezera. Terasovitá soustava 16 jezer propojených vodopády vám vyrazí dech. Užijete si tu úchvatné výhledy a projedete se parníkem po největším jezeru Kozjak.