Objevte to NEJ z Chorvatska a získejte inspiraci pro příští dovolenou na Jadranu!

Oblíbené 0

Zatím nemáte žádné oblíbené nabídky.

  • K nabídkám se můžete kdykoliv vrátit
  • Oblíbené nabídky na jednom místě
  • Upozornění na změny v nabídkách

Stezka „Druhá strana Měsíce“

Příroda chorvatského ostrova Pag je velmi rozmanitá a s jednou z jejích nejzajímavějších podob se můžete zevrubně seznámit na modře značené turistické stezce nazvané Druhá strana Měsíce (Druga strana Mjeseca). Název trasy je více než výmluvný – v na první pohled pusté kamenité krajině si budete skutečně připadat, jako byste se procházeli po povrchu Měsíce.

Trasa začíná na severním konci města Pag. Přes několik kamenitých kopečků vás zavede k pozůstatkům kostelíku a poté k majáčku Mikula. Tento cíp ostrova projdete kolem dokola, takže uvidíte různorodou krajinu doslova ze všech úhlů. Výhledy na četné zátoky, opuštěné pláže a majestátní pohoří Velebit na pevnině jsou opravdu okouzlující.

Zpět do města Pag se pak můžete vrátit stejnou cestou, nebo si výlet ještě prodloužit a přejít přes „hřebenovku“ vedoucí přes vrch Ledenik a několik dalších kopců. Značení má opět modrou barvu. Nejvyšší kopce, přes které trasa vede, mají kolem 300 m n. m., takže se nejedná o nijak náročnou turistiku. Výhledy, které se před vámi otevřou, ovšem rozhodně stojí za to!

Ať už se rozhodnete pro kratší, nebo delší variantu trasy, rozhodně si obujte kvalitní turistické boty. Kamenitý terén je občas náročnější a v žabkách či botaskách by mohly být některé úseky problematické. Zvláště pokud půjdete delší úsek, nezapomeňte si s sebou vzít také dostatek vody.

Zobrazit mapu

Tento tip na výlet naleznete v lokalitách:  Severní Dalmácie, Ostrov Pag, Dalmácie, Chorvatské ostrovy,

Pobyty v okolí

Další pobyty

Tipy na výlet v okolí