Dovolená na Křivoklátsku

CHKO Křivoklátsko je známá jako kraj spisovatele Oty Pavla, který děj své slavné knihy Smrt krásných srnců zasadil právě sem. Tuto biosférickou rezervaci UNESCO v západní části Středočeského kraje tvoří listnaté a smíšené lesy. Ty protíná kaňonovité údolí řeky Berounky, jejíž tok je velmi oblíbený na sjíždění vodáky. Pěšky či na kole se pak vydejte po spleti krásných tras. Mnohé z nich vás dovedou k přírodním zajímavostem i ke středověkým hradům Křivoklát a Točník či k zámkům Zbiroh a Lány.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt jsme si moc užili. Při příjezdu nás hned pohltila skvělá domácká atmosféra, která je přítomná jak mezi personálem, tak v celém hotelu. Tady se snad ani nejde vztekat. Apartmán byl prostorný a čistý, po všech procedurách jsme na zdravotních matracích spali jako Budulínci. :). Prosklená terasa, kde se podávalo jídlo, nabízela krásný výhled na rybníky a okolní louky. Pokud sem zavítáte s dětmi, určitě doporučuji poptat možnost ubytování v Jesenických houbičkách. Kdo by nechtěl zkusit bydlet jako Šmoulinka nebo Taťka Šmoula?”

Michaela Nallerová
Michaela Nallerová
Obchodní tým
Ověřeno Travelkingem

“Celý pobyt jsme si opravdu užily. Na recepci hotelu nás vřele přivítali a vše nám vysvětlili a ukázali. Nejvíce se nám líbilo prostředí hotelu s venkovním posezením, kde byl klid a každý si mohl najít svůj koutek a večer si odpočinout u nějaké dobré skleničky. Areál a všechny prostory hotelu byly čisté a upravené a je znát náležitá péče o veškerou zeleň. Milovníkům starých časů musíme určitě doporučit návštěvu Muzea starých amerických vozů JK Classics.”

Nikola Pecková
Nikola Pecková
Obchodní tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Křivoklátsko je nádherná, bohatá oblast ve středních Čechách. Tato oblast je známá svou překrásnou přírodou, bohatým kulturním dědictvím a výjimečnými historickými památkami. Vyjeďte do Křivoklátska za procházkami v přírodě a objevování historických pokladů.

Co navštívit v oblasti Křivoklátska?

Jedním z nejvýznamnějších míst v Křivoklátsku je samotný hrad Křivoklát. Tento majestátní hrad, který se nachází na kopci nad řekou Berounkou, je jednou z nejstarších a nejvýznamnějších středověkých pevností v České republice. Návštěvníci se mohou procházet historickými síněmi, navštívit královské pokoje a vychutnat si úchvatné výhledy na okolní krajinu. Křivoklát je také obklopen překrásným lesním prostředím, které láká k procházkám.

Dalším významným místem v Křivoklátsku je přírodní park Český kras. Tato chráněná oblast je známá svými skalními útvary, soutěskami a jeskyněmi (např. Koněpruská jeskyně, která láká návštěvníky na prohlídku jejích unikátních krápníkových útvarů). Návštěvníci se mohou také vydat na procházku po naučné stezce, která vede přes malebnou krajinu s bohatou flórou a faunou. Křivoklátsko je také ideální pro milovníky procházek i cykloturistiky.

Dovolená v Křivoklátsku je vhodná pro ty, kteří hledají klidnou a přírodní atmosféru, a zároveň chtějí poznávat historii a kulturní bohatství regionu. Tato malebná část České republiky nabízí mnoho možností pro aktivní odpočinek, relaxaci a objevování jedinečných koutů země.